PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto szefem KBW? Resort czeka na decyzję PKW

  • KDS    20 lutego 2018 - 10:12
Kto szefem KBW? Resort czeka na decyzję PKW
Szef MSWiA Joachim Brudziński przedstawił kandydatów na szefa Krajowego Biura Wyborczego. (fot.Facebook/Krajowe Biuro Wyborcze)

- Do czasu decyzji w sprawie wyboru Szefa Krajowego Biura Wyborczego przez Państwową Komisję Wyborczą, MSWiA nie będzie udzielało komentarzy w tej kwestii - poinformowało MSWiA na swojej stronie.
W poniedziałek (19.02) szef MSWiA Joachim Brudziński przedstawił kandydatów na szefa Krajowego Biura Wyborczego. Na liście znalazły się następujące osoby: urzędniczka Magdalena Pietrzak, zastępca GIODO Mirosław Sanek oraz wiceszef KPRM Paweł Szrot.

Wraz z informacją o kandydatach, resort podał, że nie są oni członkami żadnej partii politycznej, posiadają doświadczenie niezbędne do objęcia funkcji zaufania publicznego.

- Dają rękojmię rzetelnego oraz bezstronnego organizowania procesu wyborczego - podkreśliło ministerstwo. Ponadto zaznaczono, że w ocenie szefa MSWiA kandydatury przedstawione Państwowej Komisji Wyborczej pozwolą na sprawne i terminowe powołanie Szefa Krajowego Biura Wyborczego, który niezwłocznie włączy się w działania mające na celu przeprowadzenie procesu wyborczego. 

Tego samego dnia na stronie MSWiA pojawiła się informacja, z której dowiemy się, że nie ma większych szans na bardziej szczegółowe informacje na temat wyboru kandydatów.

- Do czasu decyzji w sprawie wyboru Szefa Krajowego Biura Wyborczego przez Państwową Komisję Wyborczą, MSWiA nie będzie udzielało komentarzy w tej kwestii. Wszyscy kandydaci przedstawieni przez ministra posiadają wykształcenie i doświadczenie wymagane do objęcia tej funkcji. Nie są również członkami żadnej partii politycznej - czytamy w nim. 

MSWiA przypomina jednocześnie, że Szef Krajowego Biura Wyborczego jest urzędnikiem, którego zadaniem jest sprawne przeprowadzenie wyborów. Jako organ podlega Państwowej Komisji Wyborczej, a nie MSWiA. Minister spraw wewnętrznych i administracji liczy na to, że Państwowa Komisja Wyborcza dokona merytorycznej oceny kandydatów na szefa KBW.

Przypomnijmy, że zdaniem pełnomocnika Rządu do Spraw Współpracy z Samorządem Terytorialnym Pawła Szefernakera kandydaci to osoby mające doświadczenie w zakresie prawa, ale także osoby mające doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.