PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto uzupełni skład rady gminy Bełchatów?

  • Tygodnik Fakty z Bełchatowa    31 sierpnia 2011 - 09:22
Kto uzupełni skład rady gminy Bełchatów?

25 września wyborcy z okręgu wyborczego nr 8 w gminie Bełchatów pójdą do urn. Wybory zostały zarządzone, bo radny Jordan Kurowski złożył swój mandat.
Radny nie podał przyczyn rezygnacji. Określił je tylko jako osobiste. Jordan Kurowski został wybrany w ostatnich wyborach samorządowych z listy KWW Samorządowa Liga Wiejska. To komitet, który wystawił jako kandydata na wójta Grzegorza Kępę, w minionej kadencji wójta gminy Bełchatów. Jednak Grzegorz Kępa wójtem nie został, pomimo podwójnego zabezpieczenia.

Komitetem, który go wystawił był KWW Samorządowa Liga Wiejska. Listę wystawił też PLUS. A Liga Miejska i Wiejska to część PLUSa. Ale Kępa nie został wybrany a oba wspierające go komitety w sumie miały czterech radnych w piętnastoosobowej radzie. Teraz mają trzech, bo Jordan Kurowski zrezygnował, a żaden z kandydatów w wyborach, które odbędą się  25 września br. nie został wystawiony ani przez PLUS ani przez Samorządową Ligę Wiejską.  
 
W wyborach uzupełniających do Rady Gminy Bełchatów  w okręgu wyborczym nr 8  zarządzonych na 25 września 2011 zarejestrowały się trzy Komitety Wyborcze Wyborców. Są to:  KWW Wspólnota (ich kandydatem na radnego jest Piotr Kotas, mieszkaniec Oleśnika),  KWW Razem (ich kandydatem jest Adam Cybulski, sołtys Księżego Młyna), KWW Wspólna Wieś ( ich kandydatem jest Jerzy Kowalczyk sołtys Oleśnika). Dwaj kandydaci są sołtysami a więc ludźmi znanymi w swoich miejscowościach. Ale poza tym nie działali w lokalnej polityce.  

Radny wybrany w wyborach uzupełniających 25 września będzie sprawował dwój mandat do końca obecnej kadencji samorządu, a więc do października 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.