PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto wystartuje na prezydentów miast z Nowoczesnej - Petru, Scheuring-Wielgus, Schmidt?

  • GP    16 marca 2018 - 08:55
Kto wystartuje na prezydentów miast z Nowoczesnej - Petru, Scheuring-Wielgus, Schmidt?
Petru ma mieć większe ambicje polityczne, niż jedno, regionalne miasto.(fot. Twitter/Nowoczesna)

Paweł Rabiej mówi, kto wystartować może pod szyldem Nowoczesnej w walce o Poznań i Toruń. Oba nazwiska to posłanki, które obecnie dobrze znamy z Sejmu.
  •  Rabiej nie wyklucza w Poznaniu startu Joanny Schmidt. W Toruniu o prezydenturę może powalczyć Joanna Scheuring-Wielgus.
  • Polityk podkreśla, że obie posłanki miały bardzo dobre wyniki w tych miastach w 2015 roku, gdy wywalczyły o mandaty poselskie.
  • Polityk uciął też spekulacje o możliwym starcie Ryszarda Petru we Wrocławiu. Ten polityk ma większe ambicje - przekonywał Rabiej.

 

Trwa szukanie nazwisk na kandydatów Nowoczesnej w najważniejszych miastach kraju. Kampania wyborcza ruszy lada tydzień a w wielu miejscach Polski opozycyjni kandydaci to nadal niewiadoma.

Rąbka tajemnicy w piątek (16 marca) uchylił Paweł Rabiej. Sugerował on, że miasta będą miejscem startu dobrze znanych polskiej opinii publicznej osób.

- Joanna Schmidt jest jedną z najbardziej pracowitych posłanek Nowoczesnej - mówił Rabiej w Polskim Radiu 24. - W kampanii wyborczej (do parlamentu w 2015 r - red.) osiągnęła drugi wynik, pamiętam jej historie o odwiedzinach Poznaniaków w domach. Poznań wymaga dobrej ręki, dobrego gospodarza - sugerował Rabiej.

Więcej o możliwym starcie posłanki Nowoczesnej w wyborach samorządowych w Poznaniu przeczytasz tutaj.

W wyborach w Toruniu polityk widzi inną posłankę - Joannę Scheuring-Wielgus jako możliwą kandydatkę na gospodarza miasta.

- Wiem, że jeszcze nie podjęła decyzji, czy będzie startować na stanowisko prezydenta Torunia - dopowiedział Rabiej w Polskim Radiu. - Jest bardzo dynamiczna, przedstawia rewolucyjne pomysły. Osiągnęła dobry wynik w poprzednich wyborach - konkludował podobnie jak w przypadku Schmidt polityk.

Dopytany o Wrocław działacz Nowoczesnej nie ukrywał, że są pogłoski o możliwym starcie w tym mieście Ryszarda Petru. Jednak, jak sam to ujął, były lider formacji "zdecydowanie przerwał" wszelkie takie rozmowy. Petru ma mieć większe ambicje polityczne, niż jedno, regionalne miasto.

Sam Rabiej zaczyna być pochłonięty walką o głosy Warszawiaków. W marcu on i wspierany przez niego Rafał Trzaskowski zaprezentowali w stolicy pomysł organizacji życia seniorów.

Kluczem tego pomysły jest Stołeczne Centrum Geriatrii oraz towarzyszące mu nowe centrum usług społecznych. Te dwie instytucje miałyby koordynować pomoc dla osób starszych w Warszawie.

Jak zaznaczał później w internecie Rabiej, to pomysł analogiczny do istniejącego w programie Nowoczesnej rozwiązania, które i on sam miał w planach, gdy jeszcze kandydował na prezydenta Warszawy, nim Nowoczesna porozumiała się z PO, by połączyć wysiłki w stolicy.

- Mieliśmy podobne pomysły w programie Nowoczesnej dla Warszawy - pisał na Twitterze w czwartek (15 marca) Rabiej. Dodając, że to "bardzo potrzebne" rozwiązanie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.