PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto z PiS na prezydenta Warszawy? Sasin nie wyklucza Karczewskiego

  • GP    18 września 2017 - 09:05
Kto z PiS na prezydenta Warszawy? Sasin nie wyklucza Karczewskiego
Jacek Sasin (PiS) przekonywał do propozycji metropolii warszawskiej, ale jego argumenty napotykały na poważną krytykę samorządowców. Na zdjęciu poseł Sasin na lutowym spotkaniu z samorządowcami w Ożarowie Mazowieckim. (fot.:youtube.com)

Marszałek Senatu jest rozważany jako kandydat PiS na prezydenta Warszawy. Sam jednak nie zdeklarował się jednoznacznie, ale wiadomo, że ma poparcie Jacka Sasina z PiS.
• Sasin zaznaczył, że nie zapadła jeszcze decyzja o starcie. Kandydata PiS mamy poznać na przełomie 2017 i 2018 roku.

• O marszałku Senatu jako prezydencie Warszawy Sasin mówi krótko: - To świetny kandydat.

• Start w wyborach na prezydenta Warszawy zadeklarował już Paweł Rabiej (Nowoczesna).

 

Kandydatura Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy to nadal tajemnica. Politycy tej formacji starają się podchodzić do tematu spokojnie i sugerują, że kandydata PiS poznamy w stolicy na przełomie tego i następnego roku.

O to, kto może stanąć w szranki z kandydatem PO był pytany w poniedziałek (18 września) polityk PiS, sam typowany jeszcze niedawno na kandydata - Jacek Sasin.

- Nie wiem kogo PiS wystawi - powiedział w rozgłośni radiowej "Zet" poseł. - Decyzja jest nadal przed nami.

Z Senatu do ratusza

W spekulacjach medialnych mówi się, że w PiS rozważana jest kandydatura marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego. Senator jest warszawiakiem. Zna miasto także z racji edukacji i pracy w placówkach medycznych stolicy. Karczewski był także związany z samorządem - w latach 2002 - 2005 był radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego, także z poparciem PiS. Taki profil marszałka jest atutem w walce o fotel w ratuszu.

- Marszałek Karczewski to świetny kandydat - tak poseł Sasin skonkludował sugestię, że Karczewski będzie walczył w 2018 roku o Warszawę.

Karczewski sam nie jest jednoznacznie zdeklarowany.

- Muszę powiedzieć, że dziesiątki osób zwracają się do mnie z naprawdę superpomysłami na Warszawę - powiedział w pierwszej połowie września pytany, czy wystartuje w wyborach samorządowych.

Kontrkandydatami polityka PiS, ktokolwiek nim będzie, będą kandydat PO i polityk Nowoczesnej. O ile PO nadal rozważa swoje opcje, Nowoczesna wie, że wystawi Pawła Rabieja.

Poseł ze spaloną kandydaturą?

A sam Sasin? Poseł był wymieniany jako kluczowa postać giełdy nazwisk PiS jeszcze kilka miesięcy temu.

- W polityce nie zawsze człowiek robi to, co chce - odpowiedział niejednoznacznie Sasin w poniedziałkowej radiowej rozmowie. - Są zadania, których trzeba się podjąć i człowiek się ich podejmuje. Ja jestem zdyscyplinowanym członkiem klubu PiS i przyjmuję wszelkie decyzje kierownictwa ze zrozumieniem - skończył.

Metropolia warszawska

Na osobie Jacka Sasina i jego starcie w 2018 roku, jako kandydata PiS do ratusza Warszawy, cieniem położyła się próba metropolizacji stolicy. Poseł firmował swoją osobą i nazwiskiem projekt poselski metropolii warszawskiej, który spotkał się z oporem mieszkańców i samorządowców podwarszawskich gmin.

Ów opór przekształcił się w szereg referendów lokalnych, które praktycznie pozbawiły projekt realnego wydźwięku i w efekcie został on wycofany z Sejmu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.