PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto zastąpi Kazimierza Karolczaka w zarządzie województwa śląskiego?

  • aw    15 września 2017 - 13:33
Kto zastąpi Kazimierza Karolczaka w zarządzie województwa śląskiego?

- Najtrudniejsze na początku są zwykle decyzje kadrowe – tak marszałek Wojciech Saługa komentuje wybór władz śląskiej metropolii. Sam teraz stoi przed dylematem, kto zastąpi Kazimierza Karolczaka w zarządzie województwa.
Jak już pisaliśmy, Kazimierz Karolczak, dotychczasowy wicemarszałek woj. śląskiego, został 12 września wybrany na szefa Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. O to, kto zajmie jego miejsce w zarządzie regionu był pytany marszałek Wojciech Saługa w piątkowej (15 września) rozmowie w Radiu Piekary.

- Po pierwszych rozmowach nie ma jeszcze decyzji - mówił Saługa na radiowej antenie. Jak podkreśla ma to być człowiek „do roboty”. Roboty jest sporo, bo branże, jakimi się zajmował Kazimierz Karolczak, to współpraca zagraniczna i gospodarka. Miał on też pieczę nad Stadionem Śląskim.

Jego zdaniem, koalicja czterech ugrupowań: PO, PSL, SLD i Ruchu Autonomii Śląskiej w regionie się sprawdza i zależy mu na utrzymaniu tej koalicji.

Mandat radnego sejmiku po Karolczaku przypadnie obecnemu wiceprezydentowi Dąbrowy Górniczej Marcinowi Bazylakowi. Saługa doniesienia o tym, że to jemu zostanie zaproponowane miejsce w zarządzie regionu nazywa plotkami.

- Mam nadzieję że wypracujemy wspólną kandydaturę, która zostanie przyjęta jednogłośnie. Ale powtarzam, nie ma mowy jeszcze o konkretnym nazwisku – komentował Saługa w Radiu Piekary.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.