PARTNER PORTALU
  • BGK

Który miejski obiekt ze Znakiem Dziedzictwa Europejskiego?

  • JS    27 grudnia 2016 - 19:03
Który miejski obiekt ze Znakiem Dziedzictwa Europejskiego?
Znak Dziedzictwa Europejskiego jest wyróżnieniem przyznawanym obiektom dziedzictwa kulturowego (fot. mat. pras)

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło krajowy etap selekcji obiektów ubiegających się o Znak dziedzictwa Europejskiego w edycji 2017.
Wybór projektów nastąpi na podstawie wyników głosowania internetowego, dostępnego na stronie resortu kultury: http://konkursy.mkidn.gov.pl/.

O tytuł walczą: Bitwa Warszawska - „Cud nad Wisłą”, miasto Gniezno, Góra św. Anny, Grodzisko w Wicinie, Kompleks zabudowań pocysterskich w Jemielnicy, Kościół Jezusowy w Cieszynie, Kościół p.w. św. Jana w Gdańsku, Kościół Św. Jadwigi w Mokobodach, Łódź - wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego, Park Mużakowski, Pole bitewne na Westerplatte, Uniwersytet Jagielloński, założenie zamkowe w Kędzierzynie-Koźlu, Zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, Zespół Opactwa Cystersów w Sulejowie.

Spośród obiektów, które otrzymają największe poparcie głosujących, Komitet do spraw Znaku Dziedzictwa Europejskiego, powołany przez ministra kultury wskaże dwóch kandydatów, którzy przedstawieni zostaną Komisji Europejskie jako laureaci szczebla krajowego.

Ostateczny wybór zostanie dokonany przez panel ekspertów na poziomej unijnym. W głosowaniu internetowym można brać udział do 30 grudnia 2016 roku. Informacja o wynikach głosowania zostanie opublikowana na stronie internetowej ministerstwa.

Znak Dziedzictwa Europejskiego jest wyróżnieniem przyznawanym obiektom dziedzictwa kulturowego, które odegrały szczególną rolę w kształtowaniu historii i kultury Europy lub rozwoju wartości stanowiących fundament integracji europejskiej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.