PARTNER PORTALU
  • BGK

Kuczyński, burmistrz Szczuczyna: Zatrudniam przyjaciela, bo to fachowiec

  • pt    11 marca 2016 - 11:09
Kuczyński, burmistrz Szczuczyna: Zatrudniam przyjaciela, bo to fachowiec
Krzysztof Zalewski, działacz PSL, który został odwołany z funkcji zastępcy dyrektora podlaskiego oddziału ARMiR w Łomży został wiceburmistrzem Szczuczyna. (fot.facebook.com)

• Burmistrz Szczuczyna rządził do tej pory bez zastępcy.
• Od marca zatrudnił na tym stanowisku swojego przyjaciela odwołanego właśnie z funkcji zastępcy dyrektora podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, Krzysztofa Zalewskiego.
• - Nie ma czego ukrywać, mój zastępca to fachowiec, społecznik, profesjonalista, ale również mój przyjaciel – wyjaśnia Kuczyński.
O stworzeniu nowego stanowiska – zastępcy burmistrza - Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna poinformował w bardzo obszernym wpisie na Facebooku.

Zastępcą Kuczyńskiego został Krzysztof Zalewski, działacz PSL, który pod koniec stycznia został odwołany z funkcji zastępcy dyrektora podlaskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży.

- 29 lutego podjąłem decyzję o powołaniu na stanowisko zastępcy burmistrza Szczuczyna Krzysztofa Zalewskiego. Dla wielu z Was jest to osoba doskonale znana. Urodzony w Szczuczynie, wykształcony i zaangażowany społecznie wieloletni pracownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dla tych, którzy mają okazję funkcjonować bliżej mnie, nie jest tajemnicą, a już na pewno żadną niespodzianką, że współpraca łącząca mnie z Krzysztofem, wykracza daleko poza zwykłą znajomość. Od wielu lat Krzysztof Zalewski należał do grona moich najbliższych, sprawdzonych i zaufanych współpracowników – tłumaczy burmistrz.

Kuczyński, szczerze pisze na swoim profilu:

– Przepraszam również tych, którzy być może będą w tym fakcie doszukiwali się kolesiostwa… Jednak nie ma czego ukrywać. Mój zastępca to fachowiec, społecznik, profesjonalista, ale również mój przyjaciel.

Burmistrz dodaje także: - Zapewniam iż nie prowadzę przechowalni, ani nie rozdaję ciepłych posadek urzędniczych. Wraz z zakończeniem współpracy Krzysztofa z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na rynku kadr i fachowców pojawił się wolny znakomity specjalista, człowiek potrafiący zaangażować się w lokalne sprawy. Nie chwalę go bezpodstawnie. Znam swojego zastępcę, sprawdziłem jego wiarygodność, pomysłowość i zdolność do kreatywnej współpracy w wielu projektach, które wspólnie zrealizowaliśmy.

Jak informuje lokalny portal podlaskie.strefaagro.pl nowy zastępca burmistrza zarabiać będzie 3 tys. zł netto. Do tej pory drugą pod względem ważności osobą w urzędzie był sekretarz. Mimo powołania Zalewskiego, funkcja sekretarza nadal istnieje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Illuminat, 2016-04-21 00:05:38

    Społecznik to on może i jest, ale do specjalisty bądź fachowca w administracji samorządu gminnego to jeszcze wiele par gumofilców jemu potrzeba.... , a za 3 tysiące netto "salonowego" obuwia tego modelu pewnie nie kupi.
  • dajan55, 2016-03-11 15:40:58

    A ja myślałem że tylko pis ma prawo podejmować takie decyzje - ha , haha !.