PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie aktywizuje seniorów

  • wer/mat. pras.    5 września 2011 - 12:53
Kujawsko-pomorskie aktywizuje seniorów

Trwają badania kwalifikacyjne do regionalnego programu aktywności fizycznej seniorów realizowanego i finansowanego przez urząd marszałkowski w województwie kujawsko-pomorskim. Najbliższe odbędą się w Inowrocławiu, Gąsawie i Lubiczu.
Program pomaga seniorom poprawić ich sprawność fizyczną oraz wykształcić nawyki systematycznych ćwiczeń. Zwiększa wiedzę o wpływie aktywności fizycznej na zdrowie oraz przygotowuje trenerów do pracy z osobami po pięćdziesiątce. Dzięki ćwiczeniom ruchowym uczestnicy programu mogą oni zachować sprawność fizyczną i samowystarczalność do późnej starości.

W tym roku do realizacji przedsięwzięcia przystąpiło 25 samorządów. Skorzysta z niego ponad 1,6 tysiąca osób. Na jego realizację przeznaczono 170 tysięcy złotych.

Uczestnicy kwalifikowani są do programu przez zespół specjalistów z wojewódzkiej przychodni sportowo - lekarskiej w Bydgoszczy.

W ramach realizacji programu odbywają się szkolenia dla trenerów, zajęcia ruchowe oraz szkolenia dla osób powyżej 50 roku życia w zakresie nowoczesnych zasad treningu dla poprawy sprawności krążeniowo-oddechowej i wytrzymałości mięśniowej.

Czytaj też: Wesołe jest życie staruszka w mieście? Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.