PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie: Blisko 16 mln zł na usuwanie skutków klęsk

  • PAP/EM    31 marca 2017 - 18:20
Kujawsko-Pomorskie: Blisko 16 mln zł na usuwanie skutków klęsk
W województwie kujawsko-pomorskim szkody wyrządza płynąca przez region Wisła (fot. pixabay)

W tym roku w województwie kujawsko-pomorskim przy wsparciu MSWiA w wysokości prawie 16 mln zł zostaną przebudowane wały przeciwpowodziowe, zlikwidowane i ustabilizowane osuwiska ziemi oraz wyremontowane drogi, które zostały zniszczone w wyniku klęsk żywiołowych.
• MSWiA udzieliło wsparcia finansowego na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w województwie kujawsko-pomorskim.

• Województwo kujawsko-pomorskie jest dość często nawiedzane przez klęski żywiołowe, sprzyja temu specyficzne ukształtowanie terenu.

• Najwyższe dofinansowanie w wysokości 10 mln zł otrzyma KPZMiUW na przebudowę 5,6 km wału przeciwpowodziowego na odcinku Łęgnowo - Otorowo na terenie Bydgoszczy i gminy Solec Kujawski.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Sebastian Chwałek w piątek (31 marca) w Bydgoszczy wręczył tzw. promesy na dofinansowanie przedsięwzięć przedstawicielom Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych (KPZMiUW) we Włocławku oraz czterech jednostki samorządu terytorialnego.

"Te wszystkie inwestycje, które mają w tym roku być wykonane są oczywiście niezbędne, aby m.in. zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Współdziałanie rządu i samorządu jest najlepszym rozwiązaniem, tylko wspólnymi siłami możemy zrealizować potrzeby. Wszystkie środki na pewno zostaną dobrze spożytkowane" - powiedział Chwałek.

Wiceszef MSWiA pokreślił, że województwo kujawsko-pomorskie jest dość często nawiedzane przez klęski żywiołowe. Zaznaczył, że nizinne ukształtowanie terenu sprzyja silnym wiatrom niszczącym m.in. lasy, a szkody wyrządza też płynąca przez region Wisła.

Najwyższe dofinansowanie w wysokości 10 mln zł otrzyma KPZMiUW na przebudowę 5,6 km wału przeciwpowodziowego na odcinku Łęgnowo - Otorowo na terenie Bydgoszczy i gminy Solec Kujawski.

Starostwo Powiatowe w Tucholi otrzyma 500 tys. zł na remont drogi powiatowej Sławęcin - Wieszczyce długości 1,9 km, a gmina Obrowo - 320 tys. zł na przygotowanie dokumentacji geologiczno-inżyniersko-produkcyjnej odbudowy drogi gminnej w miejscowości Zawady o długości 1,43 km.

Miasto i gmina Dobrzyń n. Wisłą ma zapewnione 4,960 mln zł na stabilizację jednego osuwiska i likwidację drugiego osuwiska w obrębie skarpy wiślanej przy jeziorze Włocławskim, a miasto i gmina Górzno - 150 tys. zł na stabilizację osuwiska w mieście.

W zeszłym roku 12 samorządów otrzymało z MSWiA wsparcie na usuwanie skutków i przeciwdziałanie klęskom żywiołowym 5,1 mln zł, a KPZMiUW - 10 mln zł na modernizację wałów przeciwpowodziowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.