PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie, Komenda Policji: Paweł Spychała nowym komendantem wojewódzkim

  • PAP/AT    9 lutego 2016 - 18:26
Kujawsko-Pomorskie, Komenda Policji: Paweł Spychała nowym komendantem wojewódzkim
fot.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Insp. Paweł Spychała, dotychczasowy naczelnik zarządu CBŚP w Bydgoszczy, został komendantem kujawsko-pomorskiej policji. Jego wprowadzenia na stanowisko dokonał pierwszy zastępca komendanta głównego policji mł. insp. Andrzej Szymczyk.
Nowy komendant wojewódzki policji w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że priorytetowe cele, jakie sobie stawia, są ściśle związane z przebiegiem jego kariery zawodowej, to zwalczanie przestępczości pospolitej i przestępczości zorganizowanej.

Insp. Spychała ma 44 lata. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od lat związany jest z Bydgoszczą.

Służbę w policji rozpoczął w 1991 r. Początkowo pracował w prewencji, a później w służbie kryminalnej. Zajmował różne stanowiska wykonawcze i kierownicze w pionie kryminalnym Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Od 2006 r. pełnił służbę w strukturach Centralnego Biura Śledczego Policji, m.in. na stanowisku naczelnika wydziału, a następnie naczelnika zarządu CBŚP w Bydgoszczy.

Pierwszy zastępca komendanta głównego policji mł. insp. Szymczyk i nowy komendant wojewódzki insp. Spychała we wtorek wzięli też udział w nardzie rocznej, będącej podsumowaniem efektywności pracy policjantów w garnizonie kujawsko-pomorskim w 2015 r.

"Dla nowego komendanta wojewódzkiego to bardzo dobra podstawa do postawienia diagnozy i zaplanowania służby w 2016 r." - podkreślił mł. insp. Szymczyk.

Przed miesiącem na emeryturę odszedł dotychczasowy komendant wojewódzki policji nadinsp. Krzysztof Zgłobicki, który zajmował stanowisko przez 2,5 roku. Po jego odejściu obowiązki komendanta pełnił pierwszy zastępca komendanta insp. Tomasz Trawiński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.