PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie: Tomasz Lenz ponownie przewodniczącym PO

  • PAP/AT    4 grudnia 2017 - 08:48
Kujawsko-Pomorskie: Tomasz Lenz ponownie przewodniczącym PO
Tomasz Lenz (fot.tomaszlenz.pl)

Tomasz Lenz ponownie został przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w województwie kujawsko-pomorskim.
Lenz Był jedynym kandydatem, uzyskał poparcie 91 proc. głosujących - poinformował w niedzielę szef komisji wyborczej Andrzej Rakowicz.

Frekwencja w wyborach na przewodniczącego regionu PO wyniosła 63 proc.

Lenz jest jednym z najdłużej sprawujących funkcję przewodniczącego regionu Platformy Obywatelskiej w kraju. Po raz pierwszy stanął na czele partii w regionie kujawsko-pomorskim 29 kwietnia 2006 r.; wówczas był sekretarzem tzw. gabinetu cieni PO. Później wygrywał kolejne wybory, przed czterema laty też nie miał konkurenta.

Czytaj też: Wojciech Saługa wybrany na szefa śląskich struktur PO

Szef kujawsko-pomorskiej Platformy ma 49 lat. Od 2005 r. jest posłem z okręgu toruńskiego, obecnie zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych. Wcześniej zajmował się działalnością gospodarczą w branży internetowej, poligraficznej i reklamowej.

Lenz po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. Józefa Bema w Toruniu, ale po dwóch latach zrezygnował i podjął na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie zdobył stopień magistra historii.

Wraz z wyborami na przewodniczącego regionu odbyły się wybory na szefów struktur powiatowych. Przewodniczącym w Bydgoszczy został poseł Tomasz Olszewski, w Toruniu - były senator Michał Wojtczak, we Włocławku - była poseł Domicela Kopaczewska i w Grudziądzu - poseł Tomasz Szymański.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.