PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie, wichury: 4 tys. mieszkańców bez prądu

  • PAP/AT    6 października 2017 - 06:50
Kujawsko-Pomorskie, wichury: 4 tys. mieszkańców bez prądu
Awarie energetyczne wystąpiły w zachodniej i południowej części województwa kujawsko-pomorskiego (fot.pixabay.com)

Wskutek silnych wiatrów, które w czwartek (5 października) późnym wieczorem przeszły przez województwo kujawsko-pomorskie, prądu zostało pozbawionych 3861 odbiorów - poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Połamanych zostało wiele drzew.
Awarie energetyczne wystąpiły w zachodniej i południowej części województwa, na terenach graniczących z Wielkopolską. Dotknęły odbiorców w powiatach inowrocławskim, mogileńskim i nakielskim. Najwięcej przypadków zgłoszono w godzinach 21-23.

Dyżurny stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu Mariusz Kwiatkowski poinformował, że strażacy przyjęli 90 zgłoszeń, z czego dwie trzecie po godzinie 21. Najczęściej interweniowano w przypadku połamanych drzew, konarów i gałęzi, które m.in. blokowały drogi. Strażacy byli wzywani też do wypompowywania wody, która zalewała posesje i budynki.

Wcześniejsze prognozy przewidywały, że nawałnice mogą wystąpić nawet na większym obszarze zachodniej i południowej części województwa. W czwartek wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zwrócił się do samorządowców o poinformowanie mieszkańców o zagrożeniach i zapewnienie pełnej dyspozycyjności pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe i ochronę ludności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.