PARTNER PORTALU
 • BGK

Kukiz’15 chce likwidacji gabinetów politycznych

 • Parlamentarny.pl (JS)    1 lutego 2016 - 21:59
Kukiz’15 chce likwidacji gabinetów politycznych
Jak obliczyli posłowie, dzięki likwidacji gabinetów politycznych podatnicy zaoszczędzą nawet 500 mln zł (fot. gabinetypolityczne.pl)

„Dziś Polska zatrudnia 0,5 mln urzędników. Oznacza to, że w III RP jest trzy razy więcej urzędników niż za komuny – informuje ruch Kukiz’15 i zapowiada likwidację gabinetów politycznych.
Ruch Kukiz’15 rusza z kolejną inicjatywą. Tym razem uruchomił stronę internetową gabinetypolityczne.pl, na której opowiada się za redukcją biurokracji.„Dziś Polska zatrudnia 0,5 mln urzędników. Oznacza to, że w III RP jest trzy razy więcej urzędników niż za komuny. Kukiz’15 postuluje radykalną redukcję biurokracji. Nasze pierwsze działanie w tym zakresie, to projekt ustawy likwidującej gabinety polityczne w ministerstwach i samorządach”.

Jak obliczyli posłowie, dzięki likwidacji gabinetów politycznych podatnicy zaoszczędzą nawet 500 mln zł.

„Gabinety polityczne zatrudniają ponad 10 000 doradców i asystentów, a nie wytwarzają żadnej wartości dodanej dla obywateli i społeczeństwa. Obecnie w gabinetach politycznych zatrudnia się wyłącznie według klucza partyjnego, bez względu na doświadczenie i posiadane kompetencje. Pracownicy gabinetów politycznych nie mają określonych obowiązków i często wykonują pracę czysto polityczną (partyjną), choć ich pensje wypłacane są z budżetu” – piszą posłowie Kukiz’15.

Czytaj cały artykuł na parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • glewesw, 2016-02-02 09:10:49

  Tylko likwidacja tej postbolszewii! Znam takich "sekretarzy"! Jeszcze gorsi i nadgoriliwi od swoich plenipotentów! Likwidacja! Brawo Kukiz!
 • rykrel, 2016-02-02 08:57:36

  uważam, że: zarówno gabinety polityczne jak i portie oraz związki zawodowe powinny utrzymywać się i prowadzić wszystkie swoje kampanie nawet wyborcie ze swoich pieniędzy jedynie skłądkowych co byłoby najzdrowsze, a nie być finansowane przez podatnika
 • ram, 2016-02-01 22:48:21

  Takie gabinetowe zbójectwo jest gorsze od przydrożnego. Szczególnie rozplewiło sie w samorządach. Są to ludzie, opłacani z kasy podatnika, którzy w godzinach pracy intrygują, spiskują plotkują i donoszą kolesiom partyjnym, kto z kim i dlaczego. Przejadają naszą kasę nie tylko w formie pensji. Z nasz...ych pieniędzy wyposaża się ich wygodne stanwiska, opłaca partyjną korespondencję, telefony, delegacje itp. Ci współczesni komisarze i aparatczycy za samorządowe bąż państwowe pieniądze organizują swim szefom PR i kampanie wyborcze. Partie oprócz milionowych subwencji wyćwiczyły się w tym złodziejstwie, które czs wypalić. Brawo Kukiz.  rozwiń