PARTNER PORTALU
 • BGK

Kukiz'15 chce wprowadzić do samorządów nowych ludzi. Zachęca do udziału w projekcie "Samorządy z Kukizem"

 • PAP/KDS    26 lipca 2017 - 15:27
Kukiz'15 chce wprowadzić do samorządów nowych ludzi. Zachęca do udziału w projekcie "Samorządy z Kukizem"
Każdy, kto chce wystartować w wyborach samorządowych 2018 może to zrobić z list Kukiz'15 (fot. ruchkukiza.pl)

Posłowie Kukiz'15 zachęcają do udziału w projekcie "Samorządy z Kukizem". W jego ramach ruch umożliwi chętnym do udziału w wyborach samorządowych w 2018 start z ich list wyborczych. By skorzystać z tej możliwości należy zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej.
Na środowym briefingu w Warszawie, poseł Kukiz'15 Jacek Wilk podkreślił, że jego ruch rozpoczyna długi marsz grup reformatorskich z Pawłem Kukizem na czele. "To będzie marsz, który ma na celu przede wszystkim to, aby w samorządach - najważniejszych miejscach, w których tak naprawdę decydują się najważniejsze sprawy dla wszystkich obywateli - (...) znaleźli się nowi ludzie" - powiedział.

Jego zdaniem, konieczna jest wymiana elit politycznych "gdyż to, co się dzieje do tej pory, szczególnie na przykładzie Warszawy jest nie do zaakceptowania".

Wilk wyjaśnił, że projekt "Samorządy z Kukizem" polega na tym, "aby jak najwięcej ludzi dobrej woli, ale też dobrych pomysłów, koncepcji, śmiałych planów, znalazło się razem z nami". "Tutaj pochodzenie polityczne nie ma żadnego znaczenia. Tutaj się liczy działanie. Tutaj się liczą świeże pomysły. Tutaj się liczy to, żebyśmy razem mogli jak najwięcej zrobić dla obywateli" - podkreślał polityk.

Poseł Tomasz Jaskóła zapraszał do zalogowania się na stronie internetowej "www.samorzadyzkukizem.pl", po to, żeby umożliwić aktywne odejście od partiokracji, która - według niego widoczna jest szczególnie w samorządach.

Każdy, chętny do zalogowania na stronie ma na to czas do 30 września. Po tej dacie rozpoczną się m.in. szkolenia samorządowe dla osób, które zgłoszą się do projektu. "Będziemy te osoby przygotowywać do pracy w samorządzie" - mówił Jaskóła.

Poseł Paweł Grabowski przypomniał, że sam został posłem z rekrutacji internetowej. "Nigdy nie należałem do żadnej partii, nigdy nigdzie nie startowałem. Mój start w wyborach do parlamentu był pierwszym startem i jestem namacalnym dowodem na to, że można logując się na stronie internetowej wejść do samorządu" - powiedział polityk Kukiz'15. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Edmundo, 2017-08-08 09:24:33

  Do A. Zaleśny : Jako gorliwy postępowy modernista (neomarksizm kulturowy) zgadam się z tTbą i twoimi poglądami bo są bliskie mojej ideologii. Powinniśmy wyłącznie promować partię Razem, PO i Nowoczesną jak postępowej ruchy liberalnej demokracji. Nieważne, że mają większość, ale metodami Tolerancji r...epresywnej i Teorii krytycznej zlikwidujemy wszelkie zacofanie i ciemnotę w Polsce. Po co nam granice i narody, po co nam etyka katolicka i etos pracy? Już zięć Marksa napisał manifest pochwalający lenistwo. Spinelli otworzył wrota do tworzenia Unii Europejskiej. Faktem jest, że w UE są lepsi i gorsi, jedni muszą za grosze ciężko pracować aby elity mogły tworzyć nowego Europejczyka, bez zahamowań seksualnych czy moralnych. Niestety Polacy są jeszcze narodem zacofanym i muszą swoje odcierpieć jako pracownicy sezonowi w Niemczech i pracujący na rzecz oświeconych elit za grosze w Polsce. Ale światło jutrzenki postępu już świeci w naszych elitach z PO, Nowoczesnej czy Partii Razem. To oni nam dają przykład jak zwyciężać mamy i jak się odprężyć po walce na Maderze. Wspierają nas elity kultury i nauki, młodzież na Woodstocku i na haju, wszelkie mniejszości. To co nie udało się Staliniowi to udaje się nam nowym marksistom kulturowym, społeczeństwo niedługo będzie nasze i będzie myślało tak jak chcemy. Z poważaniem dla przyjaciela naszego ruchu postmodernizmu.  rozwiń
 • A. Zaleśny , 2017-07-27 12:34:11

  Proszę nie promować tej partii na łamach portalu samorządowego bo to już kolejna informacja dot. "działalności" partii Kukiza. To tak jakby promować PiS.
 • wyborcy, 2017-07-27 11:04:21

  Bardzo dobra propozycja, ale jednak UCZULAMY na osoby, które "rządziły" .....