PARTNER PORTALU
 • BGK

Kukiz'15: Na zabetonowane samorządy przydałby się straszak

 • Bartosz Dyląg    21 lutego 2018 - 12:00
Kukiz'15: Na zabetonowane samorządy przydałby się straszak
Paweł Kukiz powiedział mi, że jest za likwidacją powiatów (fot. Kukiz'15/facebook.com)

- Po części się zgadzam z Pawłem Kukizem, mogą występować pewne układy w JST. Są ludzie, którzy zasiadają w samorządach od dłuższego czasu i są niereformowalni, a układy i te instytucje się zabetonowały i ciężko jest wprowadzić coś nowego - mówi Marek Mnich, koordynator wyborów samorządowych w Kukiz'15.
 • Nie tylko partie polityczne wiążą spore nadzieje z jesiennymi wyborami samorządowymi. 
 • - Naszą rolą jest więc to, by w samorządach zafunkcjonować maksymalnie, zarówno w sejmikach, jak i w powiatach oraz gminach, a także poprzez wystawianie kandydatów na prezydenta, burmistrza, wójta - mówi  koordynator wyborów samorządowych w Kukiz'15.
 • Mówi też o pozyskiwaniu i weryfikacji kandydatów, którzy chcą starować z list ugrupowania. -Szerokiej koalicji nie planujemy – na 99 proc. jej nie będzie - mówi Mnich.

 

Czym dla Kukiz’15 są wybory samorządowe?

Marek Mnich, koordynator wyborów samorządowych w Kukiz'15: - Nie są dla nas testem, ale kolejnym zadaniem. Jako nie partia, a ugrupowanie, które jest w parlamencie, chcielibyśmy stworzyć możliwości, aby wprowadzić zmiany, o których mówimy od co najmniej dwóch lat.

To znaczy?

- Chcemy zbliżyć się bardziej do społeczeństwa i słuchać obywateli. W kwestii referendum i w innych kwestiach pytać obywateli, jak oni widzieliby funkcjonowanie państwa. Naszą rolą jest więc to, by w samorządach zafunkcjonować maksymalnie, zarówno w sejmikach, jak i w powiatach oraz gminach, a także poprzez wystawianie kandydatów na prezydenta, burmistrza, wójta.

Zdajemy sobie sprawę, że zadanie jest bardzo poważne, ponieważ do obsadzenia w wyborach samorządowych jest około 56 tysięcy różnych stanowisk. Jesteśmy w stanie to zrobić. Jestem odpowiedzialny za powołanie wojewódzkich struktur wyborczych. Powołaliśmy 16 koordynatorów wojewódzkich, a oni koordynatorów w powiatach.

Paweł Kukiz powiedział mi, że jest za likwidacją powiatów, ponieważ są siedzibą sitw i lokalnych układów.

- Mam kontakt z wieloma środowiskami i przychodzą z nich różne głosy na ten temat. Po części się z Pawłem Kukizem zgadzam, mogą występować pewne układy. Są ludzie, którzy zasiadają w samorządach od dłuższego czasu i są niereformowalni, a układy i te instytucje się zabetonowały i ciężko jest wprowadzić coś nowego.

Przydałby się jakiś straszak, bo jakby nie patrzeć - przez samorządy przechodzą miliony złotych.

Jeżeli Kukiz’15 przepadnie w wyborach samorządowych, będzie to poważny problem dla dalszego funkcjonowania tego ugrupowania.

- Absolutnie nie zgodzę się z taką tezą. Większość polityków lub tzw. fachowców mówi, że wybory samorządowe są dopiero testem, czy dane ugrupowanie poradzi sobie na scenie politycznej, czy też scenie polityczno-samorządowej. Ja uważam, że są równie ważne.×
KOMENTARZE (11)

 • Krynicki, 2018-02-28 20:50:06

  A kogóż to Kukiz 15 może zaproponować do samorządów, kiboli, narodowców, potrosze faszystów, i w dużej mierze idiotów, ot to jest jego druzyna, patrząc prze pryzmat druzyny w parlamencie. Strach się bać co by to było gdyby tak zarządzali w jakiejś koziej wólce, a co dopiero dużym mieście. ...  rozwiń
 • TerazPolsko, 2018-02-28 08:03:51

  Brawo Paweł!!! Psy szczekaja czyli uderzasz w czuły punkt. Tylko tak dalej!!! Kukiz15 rosnie w siłe, nawet po odejsciu kilku karierowiczów, aloe to plus bo to te partie maja problem skoro przyjmuja zgniłe jabłka...karierowicze nigdy nie zrobia czegos dobrego dla obywateli tylko beda nabijac własnaki...esę i robic własne interesy. Kukiz15 jest dla obywateli a nie dla partiokratów i ich zgniłych interesów. Mamy szanse jak nigdy dotąd uporzadkowac swój kraj , stworzyc Ojczyzne dla Polaków a nie dla oligarchów, nie dla zachodnich interesów , nie dla zepsutych okradajacych nas korporacji bankowych, nie dla europejczyków ale dla nas- Polaków  rozwiń
 • burmistrz, 2018-02-24 21:00:13

  Fajnie się opowiada Pawełkowi że my jesteśmy betony a innym że jesteśmy łapówkarzami to taka prawda jak to że PiS przestanie rządzić!!!! Pawełku i co Prezydent wcale nie wziął pod uwagę dobrego Waszego działania w sprawie okręgów jedno mandatowych a szkoda! Listy zamiast demokracji a ta cała ordynac...ja wyborcza to lipa zgodnie z nią nie da się przeprowadzić wyborów! Gratulacje dla głosujących za nią!  rozwiń