PARTNER PORTALU
  • BGK

Kukiz'15 proponuje wybory wiosną. Co na to Andrzej Duda?

  • MIW    27 maja 2017 - 10:38
Kukiz'15 proponuje wybory wiosną. Co na to Andrzej Duda?
Jak prezydent Andrzej Duda odniesie się do pomysłu zmiany terminu wyborów samorządowych? (fot. Maciej Biedrzycki / KPRP

Andrzej Maciejewski (Kukiz’15), przewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej proponuje, aby przesunąć termin najbliższych wyborów samorządowych. Jego zdaniem powinne się one odbyć wiosną roku 2019.
Maciejewski w tym tygodniu był na spotkaniu samorządowców z prezydentem Andrzejem Dudą. W trakcie tego spotkania rozmawiano o przyszłości polskiego samorządu.

- Prezydent przychylił się do powstania komisji kodyfikacyjnej, która ma zakończyć reformę samorządową. Musimy wyjaśnić m.in. kwestie kadencji, finansów i referendów – relacjonował Maciejewski na antenie Radia Olsztyn. Jak dodał pojawił się także wątek najbliższych wyborów samorządowych, które mają się odbyć 11 listopada 2018 roku. Maciejewski przyznał, że sugerował Andrzejowi Dudzie ustawową zmianę ich terminu na wiosnę 2019 roku.

- Są bowiem obawy o ukrytą kampanię wyborczą, bo przypomnijmy, że w przyszłym roku będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Więc każde działanie w samorządzie może być podszyte działaniami politycznymi. To dawałoby nierówne szanse pozostałym kandydatom – wytłumaczył swój punkt widzenia Maciejewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Czesław, 2017-05-27 22:30:08

    Do Zeghar: Dobry pomysł.
  • Zeghar, 2017-05-27 17:31:12

    Tylko do takiej zmiany terminów potrzeba szerokiego porozumienia. Bo przecież zaraz ktoś zacznie połowywać się na przepisy dotyczące długości kadencji, znów zobaczymy cyrki z czytaniem konstytucji, itd...