PARTNER PORTALU
  • BGK

Kukiz'15 sypie nazwiskami na prezydenta Warszawy. Jakubiak też gotowy startować

  • GP/PAP    16 lutego 2017 - 09:35
Kukiz'15 sypie nazwiskami na prezydenta Warszawy. Jakubiak też gotowy startować
Marek Jakubiak zarzucił administracji Warszawy oddalanie się od mieszkańców miasta. (fot. youtube.com)

• Po pierwszych spekulacjach na temat ewentualnego startu posła Piotra Liroya-Marca na prezydenta Warszawy swoją gotowość zgłosił inny poseł klubu parlamentarnego - Marek Jakubiak.

• Poseł zaakcentował, że proszono go o rozważenie możliwości walki o ratusz. Jako warszawiak stwierdził, że władze miasta odsuwają się od mieszkańców.

• Jakubiak chciałby przybliżyć podejmowanie decyzji w stolicy obywatelom. Po tym jak żartem padła w rozmowie w czwartek (16 lutego) propozycja referendów przez SMS, Jakubiak jej nie skreślił.
Poseł i przedsiębiorca Marek Jakubiak (Kukiz'15) zadeklarował, że jest gotowy wystartować na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych. Elekcja zgodnie z kalendarzem wyborczym ma się odbyć na jesieni 2018 roku. Pozostało do niej trochę czasu, ale spekulacje odnośnie kandydatów już trwają.

Co ważne, już w ramach formacji Kukiz'15 Jakubiak ma kontrkandydata. We wtorek (14 lutego) mówiło się, że Piotr Liroy-Marzec ma aspiracje, by startować z poparciem lub bez poparcia Kukiz'15.

Liroy na prezydenta Warszawy

W internecie zarejestrowano nawet  domenę liroydlawarszawy.pl

Jak przyznawał w rozmowie z metrowarszawa.pl szef biura poselskiego Liroya-Marca, cały czas toczą się dyskusje na temat kandydatury posła na prezydenta stolicy. Podkreśla, że kandydaturę Liroya lansują sami mieszkańcy Warszawy.

- Jest za wcześnie na podjęcie decyzji, ale nie ukrywamy, że takie głosy i prośby ze strony warszawiaków rzeczywiście się pojawiają - przyznawał Maciej Maciejowski.

Jakubiak przedstawił odmienne spojrzenie:

- Rozmawiałem z nim i nie potwierdził, że chce startować - stwierdził, przecząc spekulacjom, Jakubiak. Ta wypowiedź padła w czwartek (16 lutego) w ogólnopolskiej rozgłośni radiowej RMF FM. - Będzie taki moment, że zdeklarujemy się zerojedynkowo - konkludował temat nazwiska kandydata na prezydenta Warszawy z formacji Kukiz'15.

O zarysie swojego programu wyborczego dla stolicy Jakubiak mówił następująco:

- Jako warszawiak, przypomnę wychowałem się w tym mieście, widzę że miasto jest obok warszawiaków - stwierdził poseł. - Buta i arogancja obecnej administracji sprowadzi na nią upadek.

W Warszawie o fotel prezydenta ma walczyć następca Hanny Gronkiewicz-Waltz z ramienia PO. Zgodnie ze słowami z połowy lutego Grzegorza Schetyny będzie to Rafał Trzaskowski, Andrzej Halicki lub Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zamiast urny komórka?

Podobnie jak w polityce krajowej Kukiz'15 liczy na zbliżenie władzy do obywateli. Na sugestię dziennikarza, że można to robić przez "referendum SMS-owe" Jakubiak przytaknął. Jak się potem okazało, propozycja padła bardziej w charakterze żartu. Na co poseł stwierdził, że to tylko przykład.

- Mamy też internet - dodawał, proponując już wykorzystywany na świecie w wyborach wynalazek sieci. - Dzisiaj komunikacja powinna być natychmiastowa - dokończył.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • E-wunio, 2017-06-10 17:24:08

    UWAŻAM , ŻE PAN JAKUBIAK Z KUKIZ 15 ---JAK ULAŁ PASUJE NA PREZYDENTA WARSZAWY . MĄDRY , ODPOWIEDZIALNY CZŁOWIEK , PRAWDZIWY POLAK, PATRIOTA .