PARTNER PORTALU
  • BGK

Kukiz'15 zbiera kandydatów na prezydentów miast. "Wybierzemy najlepszego"

  • PAP/JS    21 listopada 2017 - 23:17
Kukiz'15 zbiera kandydatów na prezydentów miast. "Wybierzemy najlepszego"
Według Marka Jakubiaka o wyborze kandydata na prezydenta zdecyduje jego populatność na samorzadyzkukizem.pl (fot. youtube.com)

Kukiz'15 uruchomił w połowie tego roku inicjatywę samorzadyzkukizem.pl, gdzie mogą rejestrować się chętni z całego kraju, chcący startować w przyszłorocznych wyborach samorządowych.
Według posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka w przypadku kandydatów Kukiz'15 na prezydentów dużych miast, np. na Mazowszu, ostateczny wybór zależeć będzie on wyników inicjatywy samorzadyzkukizem.pl. "Zobaczymy, co nam tam wyjdzie, kto chce kandydować. Wybierzemy najlepszego i będziemy go wspierać" - oświadczył Jakubiak.

Poinformował, iż dotychczas w ramach samorzadyzkukizem.pl zgłosiło się "parę tysięcy kandydatów". "Gorąco zachęcam wszystkich do skorzystania z tej strony (tych - red), którzy nie są w partiach politycznych, nie posiadają kolegów, koleżanek, rodzin w partiach politycznych, a chcą brać czynny udział w zarządzaniu miastem" - zaapelował poseł Kukiz'15.

Na pytanie, kto będzie kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych, Jakubiak odparł, że jego zdaniem będzie to wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. "On nie chce się przyznać do tego, ale ja myślę, że to będzie Tyszka" - dodał.

"Marszałek Tyszka jest człowiekiem bardzo merytorycznym, w związku z tym on nie chce brać udziału w tej naparzance, która w Warszawie zaczyna się dziać, i która zaczyna być przykra dla wszystkich tak naprawdę, więc on nie chce ujawniać się, żeby nie wchodzić w tę bijatykę. On wejdzie w pewnym momencie i ma bardzo duże szanse" - wyjaśnił Jakubiak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.