PARTNER PORTALU
  • BGK

Lech-Krawczyk przewodniczącą KOD na Dolnym Śląsku, Michalski - w Łódzkiem

  • bad/PAP    5 lutego 2017 - 18:29
Lech-Krawczyk przewodniczącą KOD na Dolnym Śląsku, Michalski - w Łódzkiem
KOD na Dolnym Śląsku i Łódzkiem ma nowych przewodniczących. (fot.kod-pomorze.pl)

Małgorzata Lech-Krawczyk, dotychczasowa pełnomocniczka ds. tworzenia struktur KOD na Dolnym Śląsku, została w niedzielę przewodniczącą regionalnych struktur tej organizacji. Przewodniczącym zarządu Regionu Łódzkiego został Mirosław Michalski - dotychczasowy koordynator regionalny KOD w Łódzkiem.
O stanowisko przewodniczącego dolnośląskich struktur Komitetu Obrony Demokracji ubiegało się troje kandydatów - oprócz Lech-Krawczyk - szefowa Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart oraz Michał Korczak. Lech-Krawczyk otrzymała 133 głosy, Lempart 100, zaś Korczak - 19.

W niedzielę wybrano również 11 delegatów z Dolnego Śląska, którzy w marcu wezmą udział w wyborach przewodniczącego KOD oraz dolnośląski zarząd organizacji.

Czytaj też: W Krakowie, Kielcach, Oświęcimiu demonstracje KOD przeciwko reformie KRS

Jak mówiła PAP Lech-Krawczyk, w najbliższym czasie dolnośląski KOD skupi się na protestach przeciwko zmianom w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa. "To kolejny po Trybunale Konstytucyjnym zamach na niezawisłość sędziów w Polsce" - oceniła.

KOD - poinformowała - zaangażuje się również w zbieranie podpisów pod referendum przeciwko reformie edukacji wprowadzanej przez rząd PiS.

Na Łódzkiem o stanowisko przewodniczącego ubiegało się dwoje kandydatów - Michalski i Katarzyna Knapik. "Na Michalskiego zagłosowało 190 spośród 226 członków łódzkiego KOD biorących udział w niedzielnym walnym zebraniu Komitetu. Kontrkandydatka - Katarzyna Knapik - uzyskała 30 głosów" - poinformował PAP Robert Szczerbaniak z grupy Media łódzkiego KOD.

Michalski ma 54 lata, z zawodu jest grafikiem i projektantem. Deklaruje się przede wszystkim jako lokalny patriota, dlatego - jak zapowiadał jeszcze przed wyborami - jego celem będzie "wzmocnienie i doskonalenie działań łódzkiego KOD".

Nowy przewodniczący za priorytet uważa uzyskanie osobowości prawnej przez region łódzki KOD. "Oznacza to samodzielność gospodarowania środkami finansowymi, możliwość pozyskiwania dofinansowania z wszelkich możliwych źródeł. To także swoboda określania celów długoterminowych. Obecnie wszystkie decyzje wiążące się z prawno-finansowym aspektem podjąć musi zarząd główny" - zaznaczył.

Zdaniem Michalskiego uzyskanie osobowości prawnej umożliwi zarejestrowanie wydawnictwa prasowego i wydawanie własnej gazety łódzkiego KOD; dzięki niej, a także poprzez media społecznościowe i internetową telewizję, chce docierać do mieszkańców woj. łódzkiego.

Strukturę łódzkiego KOD tworzą grupy z Łodzi, Bełchatowa, Kutna, Zgierza, Pabianic, Tomaszowa Mazowieckiego, a także Sieradza i Zduńskiej Woli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glaertes1, 2017-02-06 10:33:59

    Miernoty i klakierów znajdziemy w każdym ustroju! Oni wiedzą, gdzie koryto i kasa!