PARTNER PORTALU
  • BGK

Lech Wałęsa do Pawła Adamowicza: Nie startuj w wyborach na prezydenta Gdańska

  • PAP/TK    22 lutego 2018 - 10:32
Lech Wałęsa do Pawła Adamowicza: Nie startuj w wyborach na prezydenta Gdańska
Lech Wałęsa uważa, że Paweł Adamowicz powinien słuchać partii

Były prezydent Lech Wałęsa włączył się w dyskusję dotyczącą wyborów samorządowych w Gdańsku. Zwrócił się z prośbą do Pawła Adamowicza, obecnego prezydenta miasta, aby zrezygnował ze startu w wyborach. Wałęsa wydał oświadczenie podczas wspólnej konferencji prasowej z Lechem Wałęsą.
Paweł Adamowicz poinformował w niedzielę poprzez media społecznościowe o swojej decyzji ponownego ubiegania się o fotel prezydenta Gdańska. Zrobił to w formie listu do gdańszczanek i gdańszczan. Oprócz niego w wyborach chcą wystartować - jak donosiły media - szefowa gdańskiej PO i wiceprzewodnicząca pomorskich struktur partii, posłanka Agnieszka Pomaska oraz europoseł Jarosław Wałęsa. Decyzję o tym, kto będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska podejmie zarząd krajowy partii.

W środę w Gdańsku z Adamowiczem spotkał się m.in. przewodniczący pomorskiej PO, poseł Sławomir Neumann. Po spotkaniu Adamowicz oświadczył na briefingu prasowym, że nie zrezygnuje z kandydowania na urząd prezydenta miasta.

"Apeluję do mojego przyjaciela Pawła Adamowicza, by jednak podporządkował się sugestiom i aby słuchał swojej partii i nie robił zła. Jest moim przyjacielem i będzie, będę go wspierał, ale niech nie robi podobnych układów, bo to nie służy porozumieniu" - mówił Wałęsa. "Proszę, żeby podporządkował się decyzji partii, która go wspierała i z którą był" - dodał b. prezydent.

Według Wałęsy, liczba kadencji prezydentów miast, podobnie jak prezydenta kraju, powinna być ograniczona do dwóch. "Nie powinno być więcej jak dwie kadencje; będę o to apelował, walczył" - oświadczył.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.