PARTNER PORTALU
 • BGK

Letnią porą kubeł zimnej wody dla włodarzy

 • Portalsamorzadowy.pl    20 sierpnia 2013 - 01:19
Letnią porą kubeł zimnej wody dla włodarzy

Ludzie! Zróbmy coś z tym prezydentem! W tym mieście się już nie da żyć. Kiedyś tu było pięknie, a teraz – o którym prezydencie i jakim mieście mowa? Sprawdź z nami letnie wpisy internautów w serwisie „Zabierz głos”.
Kolejny raz nasi czytelnicy udowodnili, że mimo letniej laby sprawy własnego miasta czy regionu są nadal bardzo ważne. Nie szczędzą głosów i komentarzy w naszym serwisie „Zabierz głos".

I tak Janusz Pęcherz prezydent Kalisza został nazwany w sierpniu „cieniasem", a Zbigniewa Szczepaniaka, prezydenta Otwocka, obwiniono za degradację miasta.

- Ludzie! Zróbmy coś z tym prezydentem! W tym mieście się już nie da żyć. Kiedyś tu było pięknie, a teraz? Gdzie jest piękny Otwock? - pyta rozżalona „Małgorzata".

Przypomnijmy, że każdy - raz na miesiąc - może oddać głos na prezydenta miasta czy marszałka województwa. Komentować poczynania włodarzy można do woli. Jak wygląda zatem letnia pierwsza dziesiątka włodarzy pod względem liczby oddanych głosów?

Marszałek kujawsko-pomorski Piotr Całbecki, który od miesięcy był wysoko wśród ocenianych włodarzy, tym razem wybił się na samo czoło. Ale choć jego wykresy we wszystkich trzech ocenianych dziedzinach (inwestycje miejskie, sytuacja społeczno-gospodarcza i rynek pracy oraz zarządzanie urzędem i usługami dla mieszkańców) pozostają raczej na stałym poziomie, w komentarzach nie cichnie sprawa nadania marszałkowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

- Tę decyzję prezydenta skrytykowały ponad podziałami bydgoskie młodzieżówki (Solidarna Polska, SLD, Ruch Palikota). W odpowiedzi na ich protest Kancelaria Prezydenta odesłała wniosek o nadanie orderu autorstwa wojewody Ewy Mes. Warto wspomnieć, że związana z PSL Ewa Mes, zanim objęła funkcję wojewody, była kierownikiem bydgoskiej delegatury urzędu marszałkowskiego, czyli podwładną Piotra Całbeckiego - pisze jeden z internautów.

Tuż za marszałkiem pod względem liczby oddanych głosów w lipcu i w sierpniu uplasował się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, a trzeci na podium jest Maciej Kobyliński - prezydent Słupska.

Dopiero czwarty w tej klasyfikacji Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu, może pochwalić się mocno zwyżkującymi notowaniami.

Na piątą pozycję z pierwszej spadła z kolei prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Komentarze nadal jednak zbiera pochlebne.

- Radni na siłę szukają sposobu żeby zniszczyć tak mądrego i uczciwego prezydenta. Wstyd mi za radnych. Wstyd mi za rudzkich posłów. Ta walka ukazuje ich prawdziwe oblicze. Pani ma czyste ręce. I tak trzymać - pisze czytelnik podpisujący się loginem „anty-PoPis".

Lekko w górę w ostatnim czasie drgnęły znów serwisowe wykresy innego śląskiego włodarza - Pawła Silberta z Jaworzna. Ale mieszkańcy nie szczędzą też słów krytyki - oberwało się prezydentowi za przebudowę skrzyżowania ulic Kolejowej i Rzemieślniczej.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (4)

 • szary, 2013-08-23 11:36:24

  Prezydentem KOSZALINA jest Pan Piotr Jedliński...
 • TEKO, 2013-08-21 09:22:32

  Niektórym leje się i leje...BEZ PRZERWY I CIĄGLE !
 • Toluś, 2013-08-20 13:27:22

  Żeby obiektywnie oceniać włodarzy,to trzeba ciemne strony gabinetowe znać, w których prywata i urazy nie raz na decyzjach zaważy.