PARTNER PORTALU
  • BGK

Lewica i ruchy miejskie wspólnie do wyborów samorządowych?

  • PAP/AT    27 kwietnia 2018 - 08:59
Lewica i ruchy miejskie wspólnie do wyborów samorządowych?
Na pytanie, kiedy lewa strona sceny politycznej przedstawi kandydata na prezydenta Warszawy, Barbara Nowacka odpowiedziała, że w maju (Barbara Nowacka, fot.twojruch.eu)

Dobrze, aby w wyborach samorządowych startowały osoby realnie zaangażowane w politykę miejską - powiedziała Barbara Nowacka, liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Zaznaczyła, że trwają rozmowy koalicyjne w imieniu Inicjatywy Polska z szerszą grupą ruchów miejskich: i partii lewicowych, i postępowych, czyli i Zieloni, i Razem.
  • Barbara Nowacka, liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska powiedziała, że nie zamierza startować w tegorocznych wyborach samorządowych w Warszawie.
  • Podkreśliła jednak, że będzie działać na rzecz tego, by o stolicę mogły walczyć siły związane z lewicą i działające na rzecz rozwoju miasta.
  • Na pytanie, kiedy lewa strona sceny politycznej przedstawi kandydata na prezydenta Warszawy, Nowacka odpowiedziała, że w maju.

Nowacka zapytana w piątek w TVN24, czy będzie startować w wyborach samorządowych, odpowiedziała, że zrobi wszystko, by "o stolicę mogły zawalczyć" siły progresywne - te związane od lat "z działalnością i lewicową, i na rzecz rozwoju miasta".

"Natomiast ja osobiście w wyborach samorządowych startować w tym roku nie zamierzam" - powiedziała liderka Inicjatywy Polska. Dodała, że dobrze jest, aby startowali ci, którzy są realnie zaangażowani w politykę miejską. "Ja po prostu jestem jedną z mieszkanek Warszawy, która dba o swoją okolicę" - dodała.

Dopytywana o to, kogo wobec tego typuje Nowacka odpowiedziała: "Jako że od lat współpracuję z panią Pauliną Piechną-Więckiewicz, która jest radną Warszawy już trzecią kadencję, mocno też współpracuje z ruchami lokatorskimi, trzymam kciuki za nią".

Czytaj też: SLD nie wystartuje w wyborach z Partią Razem i Inicjatywą Polską

Wyjaśniła, że Piechna-Więckiewicz prowadzi rozmowy koalicyjne w imieniu Inicjatywy Polska "z szerszą grupą ruchów miejskich: i partii lewicowych, i postępowych, czyli i Zieloni, i Razem. Mam nadzieję, że uda im się zbudować taką listę, na którą (...) będzie można zagłosować ze świadomością, że wprowadzają do Rady Miasta kilka sensownych osób, które właśnie z tej lewej strony będą w stanie walczyć o dobrą Warszawę" - podkreśliła.

Nowacka odniosła się też do kwestii kandydata na prezydenta stolicy. "Po naszej stronie trwa duża dyskusja, kto będzie kandydatem lub kandydatką na prezydenta Warszawy" - powiedziała.

Zaznaczyła przy tym, że nie chciałaby, żeby polityka w ogóle, a miejska w szczególności, skupiła się wokół nazwisk. "Dostajemy w prezencie od Prawa i Sprawiedliwości znane nazwisko, czyli pana (Patryka) Jakiego, o którym nie wiemy tak naprawdę co on ma do zaoferowania w Warszawie oprócz tego, że mówił, że będzie ustawa reprywatyzacyjna i kompletnie się na tym wyłożył" - stwierdziła. Dodała, że Jaki obiecywał ustawę reprywatyzacyjną, ale "przez wiele lat nie było zaangażowania z jego strony".

Na pytanie, kiedy lewa strona sceny politycznej przedstawi kandydata na prezydenta Warszawy, Nowacka odpowiedziała, że w maju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.