PARTNER PORTALU
  • BGK

Lidl i 5-10-15 w programie Karta Dużej Rodziny

  • KDS    1 sierpnia 2017 - 16:12
Lidl i 5-10-15 w programie Karta Dużej Rodziny
Od 1 sierpnia duże rodziny mogą liczyć na zniżki w sklepach sieci Lidl (fot. pixabay.com)

Duże rodziny mogą liczyć na zniżki w kolejnych sklepach. Jak informuje resort rodziny, od wtorku (1 sierpnia) do programu Karta Dużej Rodziny dołączyła sieć sklepów Lidl. Miesiąc wcześniej firma Komex, która udziela zniżek w sklepach 5-10-15.  
W ramach współpracy do końca roku Lidl będzie oferował specjalne rabaty na wybrane produkty dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Jak informuje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, zniżki będą obowiązywały m.in. na warzywa, owoce, specjalne produkty dla dzieci czy środki czystości.

- Zależy nam, żeby zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny były realnym wsparciem. Rabat przydzielany w sklepach, gdzie rodziny robią duże codzienne zakupy, to spora ulga dla domowego budżetu. Liczę na to, że kolejne duże sieci sklepów dołączą do programu i będą wspierać rodziny wielodzietne – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Resort przypomina, że od 1 lipca w programie uczestniczy firma Komex oferująca zniżki na odzież dziecięcą w sklepach 5-10-15.Do tej pory wydano ponad 1,8 mln Kart dla 391,7 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 2,5 tys. firm i instytucji. Resort rodziny zapowiada jednak spore zmiany w KDR. 

- Dzięki specjalnej aplikacji korzystanie z Karty będzie możliwe od razu po jej przyznaniu przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, bez konieczności oczekiwania na wydruk plastikowego nośnika - zapowiadają urzędnicy.

Plastikowa karta pozostanie jednak w obiegu. Posiadacze Karty będą mogli korzystać z obu form alternatywnie. Na tym jednak nie koniec. Od 2018 r. uprawnienia do Karty Dużej Rodziny będą mieli również ci rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.