PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Korupcja w MOPS, dyrektor traci stanowisko

  • MN    29 sierpnia 2016 - 15:31
Łódź: Korupcja w MOPS, dyrektor traci stanowisko
Prokuratura w Łodzi od kilku tygodni prowadzi kontrolę w tamtejszym MOPS-ie. (fot. Łódź, wikipedia.org)

• Łódzka prokuratura prowadzi kontrolę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi, a władze miasta odwołują jego dyrektorkę.
• Sytuacja spowodowana jest nieprawidłowościami w zakresie zamówień publicznych i umów cywilnoprawnych.
• Powołano nową dyrektor, która ma 60 dni na przedstawienie bilansu otwarcia i koncepcji funkcjonowania ośrodka.
Łódzka Prokuratura Okręgowa od kilku tygodni prowadzi śledztwo w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi, związane z działaniami o podłożu korupcyjnym. Kontrolowane są czynności podejmowane przez ośrodek od 1 stycznia 2013 roku. Władze miasta postanowiły nie czekać do zakończenia kontroli i odwołały z funkcji dyrektora ośrodka Małgorzatę Wagner. Powodem jest szereg nieprawidłowości wykrytych w zakresie zamówień publicznych oraz umów cywilnoprawnych.

- Podjęliśmy decyzję natychmiastową, nie czekając na zakończenie śledztwa prokuratury, aby z dniem 29 sierpnia odwołać z funkcji pełniącej obowiązki dyrektora panią Małgorzatę Wagner. Podjęliśmy również decyzję, aby powołać zespół, który wzmocni nadzór funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na jego czele stanie sekretarz miasta Barbara Brzozowska-Nieradko - poinformował wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Czytaj też: Wrocław: Protest w Teatrze Polskim po wyborze nowego dyrektora

Wśród zarzutów postawionych ośrodkowi wymienia się: zawarcie umów bez zachowania odpowiedniej procedury, brak kontroli nad realizacją umów, złe funkcjonowanie mechanizmów zawierania umów szkoleniowych i stażowych oraz inne działania o podłożu korupcyjnym.

Jak poinformował Urząd Miasta w Łodzi, funkcję dyrektora pełnić będzie Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka, która do tej pory pełniła funkcję wicedyrektora MOPS. Nowa dyrektor ma 60 dni na przygotowanie bilansu otwarcia i przedstawienie swojej koncepcji funkcjonowania ośrodka. Będzie ona ściśle współpracować z zespołem sekretarz miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • zwykły ob, 2016-08-29 22:43:26

    Może "nowa" p.dyrektor spotka się w ciągu tych 60 dni z przedstawicielami wszystkich "zwykłych," pracowników MOPS na co dzień pracujących z podopiecznymi i wysłucha ,a może skorzysta z ich rad. Jesteśmy otwarci.
  • zwykły obywatel, 2016-08-29 22:24:32

    Może" nowa" p.dyrektor spotka się z przedstawicielami wszystkich pracowników MOPS i wysłucha ,a może nawet wykorzysta zaproponowane propozycje funkcjonowania ośrodka