PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź, Pabianice: Kolejne domy opieki zamknięte przez wojewodę

  • Rynek Seniora/Radio RMF    21 października 2016 - 13:14
Łódź, Pabianice: Kolejne domy opieki zamknięte przez wojewodę
Placówki zamknięto, bo warunki oraz rodzaj opieki zagrażały zdrowiu i życiu pensjonariuszy (fot.pixabay)

• Wojewoda łódzki zamknął dwie kolejne placówki opieki całodobowej nad osobami w podeszłym wieku i niepełnosprawnymi - są to ośrodki w Łodzi i Pabianicach.
• Wobec 8 innych placówek wszczęto postępowanie administracyjne, żeby nałożyć kary finansowe. Urzędnicy proszą, aby zgłaszać wszystkie miejsca, w których opieka budzi jakiekolwiek wątpliwości.
Jak podaje Radio RMF FM, urzędnicy odkryli te placówki, bo sprawdzają ogłoszenia, reklamy ośrodków w prasie i w internecie oraz reagują na każde zgłoszenie od osób, które mają wątpliwości, czy dana placówka działa legalnie.

Czytaj też: Dom pomocy w Wolicy zamknięty. Decyzja wojewody ostateczna

Jak informuje zastępca dyrektora Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Małgorzata Pyka, wobec 8 z 17 kontrolowanych placówek, które prowadziły całodobową opiekę nad osobami starszymi i schorowanymi, wszczęto postępowanie administracyjne, żeby nałożyć kary finansowe. Dotyczą one prowadzenia placówek bez pozwoleń i wymaganego wpisu do rejestru wojewody.

Natomiast placówki w Łodzi i w Pabianicach zamknięto, bo warunki oraz rodzaj opieki zagrażały zdrowiu i życiu pensjonariuszy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.