PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: radni PiS chcą zwolnienia miejskiego prawnika, bo miał związki z firmami od dopalaczy

  • MN    22 lipca 2016 - 14:27
Łódź: radni PiS chcą zwolnienia miejskiego prawnika, bo miał związki z firmami od dopalaczy
Marcin Zalewski i Łukasz Magin chcą zwolnienia miejskiego prawnika (fot. UM Łódź)

• Łódzcy radni Prawa i Sprawiedliwości - Łukasz Magin i Marcin Zalewski – apelują o pozbawienie stanowiska mec. Marcina Górskiego, który w łódzkim magistracie kieruje biurem prawnym.
• Radni powołują się na artykuł w łódzkiej prasie, według którego mec. Górski i jego kancelaria w przeszłości doradzali firmom, które handlują dopalaczami.
• Jednocześnie radni liczą, że zyskają poparcie całej rady miasta, aby pozbawić mecenasa stanowiska w magistracie.
Radni z klubu PiS Łukasz Magin i Marcin Zalewski wystosowali do prezydent Łodzi apel o odwołanie dyrektora Wydziału Prawnego UM mec. Marcina Górskiego. Powołują się na artykuł w jednej z łódzkich gazet, która informuje, iż kancelaria, której współwłaścicielem jest mecenas, miała prowadzić sprawy dla firm handlujących substancjami psychoaktywnymi – jeszcze zanim zatrudniono Marcina Górskiego w Urzędzie Miasta Łodzi.

Trzeba sprzątnąć swoje podwórko

Radni PiS przypominają, że 25 maja tego roku Rada Miejska zwróciła się do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego z apelem o zajęcie się problemem handlu dopalaczami.

– Zanim będziemy apelowali do władz krajowych, należy posprzątać na własnym podwórku - mówi Łukasz Magin. – Nie wyobrażamy sobie, aby pani prezydent współpracowała z osobą, która kiedyś w przeszłości współpracowała z handlarzami dopalaczami na terenie całej Polski. Trzeba panu mecenasowi jak najszybciej wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę – zaznaczył.

– Pan mecenas aktualnie wykłada prawo na uniwersytecie. Rozważamy, aby napisać list do rektora uczelni o odsunięcie go od obowiązków – dodaje Marcin Zalewski.

Taka jest praca adwokata

Mecenas Marcin Górski nie ukrywa natomiast, że miał styczność z firmami, które obracają środkami zastępczymi. W rozmowie z portalem Onet.pl powiedział, że będąc adwokatem zajmował się tymi, i „znacznie ohydniejszymi” sprawami, bo na tym polega rola prawnika.

- Owszem, nigdy nie zamierzałem tego ukrywać (…). Paradoksalnie, obrywam właśnie za to, że nigdy niczego nie ukrywałem, że działałem w sposób maksymalnie transparentny – powiedział mec. Górski w Onet.pl.

Tymczasem radni PiS oczekują, że pozostali radni w Łodzi również podpiszą się pod apelem do prezydent miasta o wyciagnięcie konsekwencji w stosunku do mecenasa Górskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.