PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Rozpoczyna się szósta edycja Festiwalu Wolontariatu

  • bad/PAP    24 lipca 2016 - 13:31
Łódź: Rozpoczyna się szósta edycja Festiwalu Wolontariatu
Wolontariusze wyremontują mieszkania osób niepełnosprawnych, domy dziecka i domy pomocy społecznej. fot. pixabay

Ponad 250 wolontariuszy z różnych krajów świata bierze udział w rozpoczynającej się w niedzielę w Łodzi szóstej edycji Festiwalu Wolontariatu Kontakt Łódź 2016. W ciągu kilku dni wyremontują oni mieszkania osób niepełnosprawnych, domy dziecka i domy pomocy społecznej.
Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu przypomina, że celem imprezy jest promowanie idei wolontariatu poprzez pozytywne działanie oraz współpracę na rzecz miasta i jego mieszkańców.

W tegorocznej edycji festiwalu - trwającej w Łodzi do 30 lipca - wolontariusze będą charytatywnie odnawiać cztery mieszkania osób wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi. Są to lokale zajmowane przez osoby w szczególnie trudnej sytuacji życiowej np. niepełnosprawne, starsze czy samotnie wychowujące dzieci. Odnowione zostaną również domy pomocy społecznej i domy dziecka.

Prace będą obejmować m.in. gipsowanie i malowanie ścian oraz sufitów, wymianę wykładzin podłogowych, malowanie drzwi i futryn, a także ogrodzeń okalających placówki.

Oprócz odnowienia pomieszczeń zaplanowano jeszcze m.in.: warsztaty wokalne dla dzieci, warsztaty dla osób starszych, np. kursy komputerowe; zajęcia dla małżeństw i rodzin; wydarzenia artystyczne - koncerty; zajęcia sportowe - treningi koszykówki z trenerami z USA.

Finał tegorocznej imprezy zaplanowano na rynku centrum handlowo-rozrywkowego Manufaktura. Organizatorem festiwalu są fundacje Tomy i Proem, a współorganizatorem Urząd Miasta Łodzi.

Gawlik przypomniał, że w poprzednich pięciu edycjach festiwalu uczestniczyło ponad 880 wolontariuszy, m.in. z USA, Irlandii Północnej, Ukrainy, Białorusi oraz Polski. Dzięki ich pomocy w ciągu tych edycji udało się pomalować i wykonać niewielkie remonty w 26 mieszkaniach wskazanych przez MOPS, dwóch domach dziennego pobytu, dwóch świetlicach środowiskowych, schronisku dla bezdomnych kobiet przy ul. Gałczyńskiego oraz w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sierakowskiego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.