PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódź: Rozpoczyna się wakacyjna akcja Caritas

  • PAP    24 czerwca 2017 - 12:59
Łódź: Rozpoczyna się wakacyjna akcja Caritas
Pod koniec lipca rozpocznie się w Drzewocinach turnus kolonijny dla 80 dzieci z regionu łódzkiego. Kolonie odbędą się pod hasłem - "W 14 dni dookoła świata". (Fot. Facebook/Caritas)

W poniedziałek (26 czerwca), w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym łódzkiej Caritas w Drzewocinach, rozpoczyna się wakacyjna akcja Caritas.
• Pierwszy turnus rozpocznie się w poniedziałek 26 czerwca i potrwa do 9 lipca.

• Przyjedzie na niego 42 niepełnosprawnych dzieci - poinformował rzecznik łódzkiego Caritas Tomasz Kopytowski.

• Dzieci wypoczywać będą pod opieką kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i grona wolontariuszy.

• W połowie lipca w ośrodku rozpocznie się kolejny turnus rehabilitacyjny dla 20-osobowej grupy młodzieży.

Pod koniec lipca rozpocznie się w Drzewocinach turnus kolonijny dla 80 dzieci z regionu łódzkiego. Kolonie odbędą się pod hasłem - "W 14 dni dookoła świata".

- Każdego dnia będziemy "podróżować" z uczestnikami kolonii do miejsc, które podczas swoich licznych podróży odwiedził św. Jan Paweł II - tłumaczy Kopytowski.

Kolonie letnie Caritas organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat. Organizatorzy zapewniają, że każdy z kolonijnych dni wypełniony będzie atrakcjami i niespodziankami. Organizowane mają być gry i zabawy, zajęcia sportowe i rekreacyjne, które oprócz zdolności ruchowych, rozwijają pewność siebie i umiejętność pracy w grupie.

Całość uzupełnią konkursy, seanse filmowe, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie zabraknie dyskotek i leśnych spacerów. Ze względu na katolicki charakter kolonii, uczestnicy będą mogli uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej i codziennych modlitwach.

Kopytowski przypomina, że przez dwa wakacyjne miesiące normalnie funkcjonują świetlice środowiskowe Caritas. Podopieczni placówek codziennie znajdą tu ciepły posiłek oraz propozycje różnych wakacyjnych aktywności. Podobnie, jak w ubiegłych latach dzieci i młodzież skorzystają z letniej oferty przygotowanej przez łódzki magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.