Łódź: Wnioski o wypłatę 500 zł w 271 placówkach miejskich. Rusza akcja informacyjna

  • Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 02-03-2016
  • drukuj
• W Łodzi będzie można pobrać wnioski w ramach programu 500 plus oraz składać je w 271 placówkach miejskich - informuje magistrat.
• 1 marca ruszyła akcja informacyjna dla mieszkańców.
Łódź: Wnioski o wypłatę 500 zł w 271 placówkach miejskich. Rusza akcja informacyjna
W Łodzi będzie można pobrać wnioski w ramach programu 500 plus oraz składać je w 271 placówkach miejskich (fot. uml.lodz.pl)

Jak informuje łódzki urząd miejski, 1 marca wystartowała akcja informacyjna w sprawie programu 500 plus. Łodzianie otrzymają dzięki niej niezbędne wiadomości w przystępnej formie, aby cały projekt przebiegał sprawnie i szybko.

- Zadecydowaliśmy, by być bardzo blisko zainteresowanych, stąd niespotykana skala miejsc, gdzie będzie można złożyć wniosek - w sumie jest ich aż w 271 w całej Łodzi: żłobki, przedszkola, szkoły, ale również jednostki miejskie takie jak Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami i Centrum Świadczeń Socjalnych. Dzięki temu unikniemy zatorów i kolejek - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

- Składanie wniosków potrwa do 30 czerwca, więc nie widzimy potrzeby zatrudniania nowych pracowników na ten okres. Zostaną przeszkoleni obecni pracownicy UMŁ i jednostek podległych - dodała sekretarz miasta Barbara Mrozowska-Nieradko.

Punkty w Centrum Świadczeń Socjalnych, Centrum Obsługi Mieszkańca oraz Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami będą przyjmować wnioski w godzinach 8-19, od poniedziałku do piątku oraz w soboty od 9 do 15, zaś szkoły podstawowe, przedszkola oraz żłobki w godzinach otwarcia placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE