PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzka Platforma stopniała o 700 osób

  • parlamentary.pl    13 czerwca 2016 - 09:59
Łódzka Platforma stopniała o 700 osób

Grzegorz Schetyna (fot.twitter.com)

• Według doniesień medialnych łódzkie struktury PO zubożały o 700 osób.
• Władze partii wydaliły działaczy z powodu niepłacenia składek członkowskich.
• Mówi się, że decyzja jest częścią walki w PO Grzegorza Schetyny i Cezarego Grabarczyka.
Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł "Newsweek", w łódzkich strukturach PO doszło do znacznego odchudzenia kadr. Według danych tygodnika w jeden dzień członkostwo w partii straciło 700 osób. Osoby te miały nie płacić składek.

Tak szybką decyzję i imponującą liczbę wydalonych uzasadnia się przygotowaniami do zbliżającego się zjazdu w regionie, który może wpłynąć na nadchodzące decyzje PO w kraju. Zmiana może być kolejną odsłoną umacniania pozycji przez nowe kierownictwo pod wodzą Grzegorza Schetyny.

Cezary Grabarczyk, działacz w regionie, wiceszef łódzkiej PO, a także poseł i były minister w rządach PO mówił o sprawie: - Decyzję podjęto pod moją nieobecność. Będę domagać się wyjaśnień.

Sytuacja w regionie nie jest pewna. Gdy z łódzkiej PO zniknął Andrzej Biernat (były minister sportu i turystyki) o kontrolę nad regionem walczą Paweł Bliźniuk, obecny p.o. szefa struktur i właśnie Grabarczyk. Bliźniuk jest łączony z Grzegorzem Schetyną.

W strukturach PO w centrum kraju mówi się, że to nie koniec. Kolejne 300 osób może się pożegnać z legitymacjami partyjnymi. Takie kroki zmniejszą liczebność PO w łódzkim o blisko jedną trzecią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • wyborca, 2016-06-13 12:41:19

    Jeśli przewodniczącym PO będzie Grzegorz Schetyna nie zagłosuję na tą partię, zrobię to jak przewodniczącą zostanie Ewa Kopacz lub ktoś z podobnym podejściem do działania .