PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzka Staż Miejska wypowiada wojnę osobom zaśmiecającym tereny zielone w mieście

  • JS    4 maja 2017 - 20:06
Łódzka Staż Miejska wypowiada wojnę osobom zaśmiecającym tereny zielone w mieście
Fotopułapka montowana będzie w miejscach, gdzie straż miejska notuje najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci (fot. uml.lodz.pl)

Strażnicy sekcji ekologicznej wyposażeni zostali w fotopułapkę, która rejestrować będzie wykroczenia związane z wyrzucaniem śmieci w laskach, parkach i na osiedlowych skwerkach.
Urządzenie zakupione w ramach budżetu obywatelskiego zacznie działać w najbliższy weekend na Polesiu. Jego koszt to 2,5 tys. zł.

Przenośna kamera wyposażona w czujnik ruchu, będzie rejestrowała sprawców zaśmiecania w zasięgu 25 metrów. Wykroczenie zapisane zostanie na karcie pamięci w formie serii zdjęć. Strażnicy miejscy codziennie będą monitorować fotopułapkę, a gdy zidentyfikują wykroczenie wystawią mandat lub skierują wniosek do sądu.

Fotopułapka montowana będzie w miejscach, gdzie straż miejska notuje najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci. To już drugie tego typu urządzenie będące na wyposażeniu łódzkich strażników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Kowalscy, 2017-05-06 13:00:39

    I to jest bardzo dobra wiadomość.Ile jeszcze czasu musi upłynąć,żeby nauczyć hołotę kultury.Niedobrze się robi,jak człowiek widzi,z kim musimy żyć.Tropić,karać i wlepiać kary za zanieczyszczanie wspólnego miejsca do życia.Mieszkamy na osiedlu domów jednorodzinnych;niemal codziennie sprzątamy po łajz...ach,które idąc,rzucają torebki,papiery,butelki,puszki.Zbieramy to i wyrzucamy do naszego puka,ale wielu sąsiadom to nie przeszkadza.Przewrócą się i nie podniosą,bo to nie oni rzucili.Oj,polski narodzie,dużo musimy się jeszcze nauczyć od innych nacji,bo uważać w szkole się nie chce.  rozwiń