PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie, awarie: Ponad 3 tys. odbiorców bez prądu po śnieżycach

  • PAP/AT    21 kwietnia 2017 - 11:08
Łódzkie, awarie: Ponad 3 tys. odbiorców bez prądu po śnieżycach
Awarii zostały spowodowane wiatrem i opadami śniegu (fot.pixabay)

W piątek (21 kwietnia) bez prądu po awariach w woj. łódzkim pozostaje jeszcze ponad 3,1 tys. odbiorców - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.
• Ponad 3,1 tys. odbiorców w woj. łódzkim nie ma prądu.

• To skutek awarii spowodowanych wiatrem i opadami śniegu z wtorku (18 kwietnia) na środę (19 kwietnia).

• Nadal trwa usuwanie awarii.

Z powodu awarii linii energetycznych i stacji zasilania po opadach śniegu i silnych podmuchach wiatru w nocy z wtorku na środę energii elektrycznej pozbawionych było ponad 50 tys. gospodarstw domowych oraz instytucji.

Jak powiedział Piotr Chasikowski z WCZK w Łodzi, w piątek rano bez energii elektrycznej było jeszcze 3104 odbiorców głównie z powiatów radomszczańskiego i piotrkowskiego. 97 stacji transformatorowych było uszkodzonych.

Informacje potwierdzają energetycy. W Oddziale Łódź-Teren nadal trwają prace nad usuwaniem skutków awarii. Rano bez prądu pozostawali odbiorcy w częściach gmin powiatu radomszczańskiego - Dobryszyce, Przedbórz, Gorzkowice, Gomunice oraz mieszkańcy Łęk Szlacheckich w powiecie piotrkowskim.

Czytaj też: Śląskie: Bez dostaw prądu jeszcze 4,3 tys. odbiorców

Starostwo Powiatowe w Radomsku zwraca uwagę, że wiele linii energetycznych przebiega przez lasy. Służby energetyczne zmuszone są położyć tymczasową drogę, aby móc dojechać ciężkim sprzętem do uszkodzonych linii przesyłowych. Tak jest m.in. w gminie Gomunice. Jak powiedział Chasikowski, Centrum otrzymało od wójta tej gminy informację, że 15 słupów energetycznych zostało przewróconych. Aby energetycy mogli się do nich dostać potrzebna będzie wycinka drzew. To na pewno opóźni usunięcie awarii.

W związku brakiem prądu, przez kilkadziesiąt godzin mieszkańcy gminy Kamieńsk byli pozbawieni wody. Jak poinformowano  w Urzędzie Miejskim w Kamieńsku na ten czas zakupiono dwa tiry wody pitnej w 5. litrowych pojemnikach, którą rozdawano mieszkańcom. Po usunięciu awarii energetycznej, woda pojawiła się w kranach w czwartek późnym popołudniem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.