PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: Posłowie PO spotkają się z mieszkańcami miast powiatowych

  • aw/PAP    30 maja 2017 - 13:29
Łódzkie: Posłowie PO spotkają się z mieszkańcami miast powiatowych
O wizycie polityków Platformy poinformował na konferencji prasowej lider PO w regionie łódzkim Paweł Bliźniuk (fot.twitter.com/Platforma_org)

Spotkania pod hasłem "Obywatelskie Łódzkie", odbędą się w wielu miastach powiatowych m.in. w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Brzezinach czy Zgierzu.
• Kilkudziesięciu parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, w tym szef partii Grzegorz Schetyna i b. premier Ewa Kopacz, weźmie w czwartek (1 czerwca) udział w spotkaniach z mieszkańcami województwa łódzkiego.

• Mają rozmawiać na temat programu PO - Polska Obywatelska 2.0.

• Do końca czerwca  "tour" PO po kraju zostanie zakończony.

 

O wizycie polityków Platformy poinformował na konferencji prasowej lider PO w regionie łódzkim Paweł Bliźniuk. Przypomniał, że w ub. roku Platforma przyjęła deklarację programową zatytułowaną "Polska obywatelska 2.0". Partia chce pisać program wspólnie z mieszkańcami Polski lokalnej i dlatego od jesieni ub.r. organizowany jest objazd polityków PO po kraju.

"Takie spotkania to doskonała okazja do tego, żeby porozmawiać nie tylko o tym, w jaki sposób odsunąć zły rząd PiS od władzy, ale również o programie, o pomysłach na przyszłość. O tym, co należałoby jeszcze w naszym kraju zrobić" - mówił Bliźniuk. Zapewnił, że politycy Platformy nie boją się trudnych pytań, na wszystkie udzielą odpowiedzi.

W jakich miastach spotkania?

Jak powiedział, spotkania pod hasłem "Obywatelskie Łódzkie", odbędą się w wielu miastach powiatowych m.in. w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Brzezinach czy Zgierzu. Do regionu łódzkiego ma przyjechać przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, b. premier Ewa Kopacz, b. minister sprawiedliwości Borys Budka, b. szef MON Tomasz Siemoniak, czy szef klubu PO Sławomir Neumann.

Obecna na konferencji prasowej posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska zwróciła uwagę, że Łódzkie jest jednym z ostatnich regionów, do których w ramach programu - Polska Obywatelska 2.0. przyjeżdżają politycy Platformy. Zapewniła, że do końca czerwca ten "tour po kraju zostanie zakończony", ale - jak powiedziała - od września parlamentarzyści PO ponownie wyruszą w Polskę.

Jak tłumaczyła, na każdym z takich spotkań jest 3-4 parlamentarzystów Platformy. Według niej "z tygodnia na tydzień, te spotkania są coraz ciekawsze", choć frekwencja na nich jest różna - od 20 do 200 osób - w zależności od miejscowości.

Politycy PO odwiedzą woj. łódzkie w czwartek. Spotkanie Grzegorza Schetyny zaplanowano w Tomaszowie Mazowieckim, a Ewy Kopacz w Zgierzu. Wszystkie rozpoczynają się o godz. 17.30 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.