PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: Powalone drzewa i brak prądu po silnych opadach śniegu

  • PAP/AT    1 grudnia 2017 - 09:09
Łódzkie: Powalone drzewa i brak prądu po silnych opadach śniegu
Główną przyczyną awarii prądu w łódzkim są zerwane linie energetyczne pod ciężarem mokrego śniegu lub przez połamane konary drzew (fot.pixabay.com)

Z powodu zerwanych linii energetycznych po intensywnych opadach mokrego śniegu ok. 73 tys. gospodarstw domowych w woj. łódzkim. Śnieg nie spowodował utrudnień w kursowaniu pociągów w regionie.
Jak poinformowała dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi Jolanta Kowalik-Gęsiak, w piątek (1 grudnia) rano w Łódzkiem prądu nie miało 73 tys. odbiorców energii elektrycznej. Główną przyczyną awarii są zerwane linie energetyczne pod ciężarem mokrego śniegu lub przez połamane konary drzew.

"Największe wyłączenia są w powiatach: tomaszowskim, piotrkowskim, radomszczańskim, pabianickim, bełchatowskim i wieluńskim" - przekazała.

Dodała, że uszkodzenia są sukcesywnie usuwane przez służby energetyczne, ale trudno jeszcze ocenić, kiedy zakończą się wszystkie kłopoty z dostawami prądu.

Czytaj też: Tysiące mieszkańców bez prądu po opadach śniegu

W ciągu doby strażacy w woj. łódzkim podjęli 240 interwencji związanych z pogodą. Pracowali głównie przy usuwaniu z dróg i chodników połamanych pod naporem śniegu drzew. Pięć drzew upadło na samochody; nie było osób poszkodowanych.

Jak powiedział rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski na drogach regionu nie ma obecnie utrudnień i wszystkie trasy są przejezdne. Na ulice Łodzi w nocy wyjechały 94 pługosolarki. Służby drogowe i policja apelują do kierowców o ostrożność ponieważ niektóre jezdnie mogą być pokryte błotem pośniegowym i zajeżdżonym śniegiem, miejscami może też występować gołoledź.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna informuje, że nie ma żadnych utrudnień w kursowaniu pociągów w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.