PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: Pracownica pomocy społecznej podejrzana o przyjmowanie łapówek

  • PAP/EM    6 marca 2017 - 16:25
Łódzkie: Pracownica pomocy społecznej podejrzana o przyjmowanie łapówek
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie 11 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych (Fot.: Fotolia)

Zarzuty przyjmowania łapówek usłyszała jedna z pracownic Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie. Kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Sprawę - nadzorowaną przez prokuraturę w Opocznie - prowadzą policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Opocznie.

Jak poinformowała w poniedziałek Barbara Stępień z opoczyńskiej policji, ustalono, że 60-letnia pracownica Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie od wielu lat w zamian za udzielenie świadczeń socjalnych przyjmowała od podopiecznych część przydzielonego zasiłku. Zasiłek opiewał na kwoty około 200- 300 zł, a urzędniczka "pobierała" najczęściej sumy w wysokości 100 zł.

"Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie 11 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz wydał zakaz wykonywania zawodu" - informuje Stępień.

Podejrzanej grozi kara do 10 lat więzienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.