PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: Prezydent zlecił kontrole w żłobkach w Tomaszowie Mazowieckim

  • PAP/GP    27 lipca 2017 - 09:55
Łódzkie: Prezydent zlecił kontrole w żłobkach w Tomaszowie Mazowieckim
Powodem interwencji jest sytuacja z wtorku (25 lipca), gdy policjanci zaopiekowali się podopiecznym jednego ze żłobków. Chłopiec opuścił sam placówkę. (fot.:pixabay.com)

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko zlecił swoim urzędnikom natychmiastową kontrolę w dwóch niepublicznych żłobkach. We wtorek z jednego z nich wyszedł bez opieki 2-letni chłopiec. Siedzące na skraju jezdni dziecko odnaleźli przechodnie.
O przeprowadzeniu kontroli poinformowała w czwartek (27 lipca) rzeczniczka tomaszowskiego magistratu Joanna Szczepańska. Dodała, że sprawdzone zostaną m.in. warunki sprawowania opieki, spełnienie kwalifikacji personelu oraz organizacja pracy żłobka.

Jak tłumaczy rzeczniczka, kontrole w tych placówkach były w planie na 2017 rok, bo tego typu działania odbywają się co najmniej raz w roku, ale ze względu na zaistniałą sytuację prezydent miasta podjął decyzję o jej natychmiastowym rozpoczęciu.

We wtorek przed południem dyżurny policji w Tomaszowie Mazowieckim odebrał zgłoszenie o dziecku siedzącym na skraju jezdni jednej z ulic. Na miejscu funkcjonariusze zastali przechodniów, którzy zwrócili uwagę na małego chłopca bawiącego się w kałuży. Okazało się, że dwulatek przebywał tam bez żadnej opieki.

Policjanci ustalili, że chłopiec wyszedł z oddalonego o 50 m żłobka. Malec prawdopodobnie wykorzystał chwilowe zamieszanie podczas przechodzenia dzieci do innej sali. Dzięki zainteresowaniu przechodniów dziecku nic się nie stało. Całe i zdrowe wróciło do swoich opiekunów.

Tomaszowscy policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.