PARTNER PORTALU
  • BGK

Łódzkie: W Łęczycy powołano pełniącą obowiązki burmistrza

  • PAP/JS    20 lipca 2017 - 15:27
Łódzkie: W Łęczycy powołano pełniącą obowiązki burmistrza
Monika Kilar-Błaszczyk (fot. facebook)

Premier Beata Szydło - na wniosek wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua - powołała Monikę Kilar-Błaszczyk na funkcję p.o. burmistrza Łęczycy. Przejmie ona obowiązki Krzysztofa Lipińskiego, zawieszonego w obowiązkach przez prokuraturę od grudnia 2016 r.
"Dokument powołania podpisany przez premier Szydło został wręczony Monice Kilar-Błaszczyk w południe. Pełniąca obowiązki burmistrza od marca 2015 roku pracowała na stanowisku sekretarza gminy Łęczyca, wcześniej była m.in. radną tego miasta; od 2001 roku jest związana z samorządem" - poinformował dyrektor Biura Wojewody Łódzkiego Tobiasz Bocheński.

Jak wyjaśnił, w Łęczycy nie było burmistrza od 26 czerwca. Z funkcji zastępcy burmistrza zrezygnował wówczas Andrzej Rokicki, który zarządzał miastem po tym, jak 9 grudnia 2016 łódzka prokuratura zawiesiła w czynnościach burmistrza Lipińskiego, stawiając mu zarzuty płatnej protekcji, żądania korzyści majątkowej oraz przekroczenia uprawnień.

Bocheński dodał, że w czerwcu łęczyccy radni nie udzielili absolutorium Lipińskiemu, złożono też wniosek o zorganizowanie referendum w sprawie odwołania go z funkcji burmistrza. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.