PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubelskie: Wpłynęło ok. 40 proc wniosków w programie 500 plus

  • PAP/JS    24 sierpnia 2017 - 17:06
Lubelskie: Wpłynęło ok. 40 proc wniosków w programie 500 plus
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiony został specjalny telefon, pod którym udzielane są informacje w sprawie uzyskania świadczeń z programu 500 plus (fot.fotolia)

Około 40 proc. uprawnionych złożyło dotychczas w woj. lubelskim wnioski o świadczenia z programu 500 plus na nowy okres zasiłkowy, który rozpocznie się 1 października. Obecnie z programu w Lubelskiem korzysta 152 tys. rodzin.
• Jak poinformowano, proces składania wniosków przebiega bez zakłóceń.

• W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiony został specjalny telefon, pod którym udzielane są informacje w sprawie uzyskania świadczeń z programu 500 plus.

"Zachęcamy bardzo gorąco, żeby złożyć wniosek do końca sierpnia. Wtedy nie będzie przerwy w wypłacaniu świadczeń" - powiedział na konferencji prasowej wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Wnioski o świadczenia z programu 500 plus na nowy okres zasiłkowy przyjmowane są od 1 sierpnia. Gmitruczuk poinformował, że do 21 sierpnia w woj. lubelskim wnioski złożyło około 63 tys. osób. "To jest 42 proc. osób, które szacujemy jako uprawnione, w oparciu o poprzedni okres świadczeń" - zaznaczył.

Przypomniał, że wnioski można też składać we wrześniu i październiku, ale wtedy pieniądze będą wypłacone później, z wyrównaniem. Jeśli wniosek będzie złożony po 31 października, prawo do świadczenia zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Ponad 12 tys. (blisko 20 proc.) z dotychczas złożonych wniosków w Lubelskiem wpłynęło drogą elektroniczną. Najwięcej wniosków tą drogą złożono w Lublinie - 48 proc. "Zachęcamy do korzystania z tej formy. To jest proste i równie skuteczne jak składanie wniosków w postaci papierowej" - zaznaczył Gmitruczuk.

W poprzednim okresie zasiłkowym drogą elektroniczną w Lubelskiem złożonych zostało ponad 22 tys. wniosków.

Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Albin Mazurek powiedział, że proces składania wniosków przebiega bez zakłóceń, w niektórych miastach uruchomiono dodatkowe punkty, np. w Lublinie w siedmiu biurach obsługi mieszkańców. "Nie odnotowano kolejek, czy innych problemów" - zaznaczył.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiony został specjalny telefon, pod którym udzielane są informacje w sprawie uzyskania świadczeń z programu 500 plus.

Od początku trwania programu 500 plus na świadczenia w województwie lubelskim z budżetu państwa przeznaczono dotychczas 1 mld 900 mln zł. Z tego wsparcia w województwie korzysta ponad 152 tys. rodzin. Program obejmuje 241 tys. dzieci. Ponad 104 tysiące z nich to pierwsze dzieci w rodzinach, na które świadczenia są przyznawane w przypadku, gdy dochód na członka rodziny nie przekracza 800 zł, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego - 1200 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.