PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin: radny kupił kamienicę i chce przegonić z niej mieszkańców

  • MN    15 września 2016 - 11:44
Lublin: radny kupił kamienicę i chce przegonić z niej mieszkańców
Kamienica znajduje się w Starych Bronowicach w Lublinie (fot. wikipedia)

• Radny dzielnicy Kośminek w Lublinie kupił kamienicę i zaczął się naprzykrzać lokatorom.
• Części podniósł czynsz, kazał sobie płacić odszkodowania za bezumowny najem.
• Sprawa z inicjatywy radnego trafiła do sądu.
Mariusz Kasprzak, przewodniczący zarządu rady dzielnicy Kośminek, który kandydował też do rady miejskiej w Lublinie z ramienia PiS, kazał się wyprowadzić lokatorom zakupionej przez siebie kamienicy – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Radny podniósł czynsze w kamienicy – za mieszkanie o powierzchni 28 m kw., za które poprzedni właściciel pobierał 150 zł czynszu miesięcznie, radny zażądał 750 zł miesięcznie. Jak pisze dziennik, gdy właścicielka się nie zgodziła, radny stwierdził, że lokatorka jest mu winna 405 tys. zł „odszkodowania za bezumowny najem w złej wierze”.

Dodatkowo radny wniósł pozew do sądu o eksmisję lokatorów. Z kolei miasto dla tego problemu rozwiązania nie widzi, ponieważ budynek nie należy do Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Sam radny nie komentuje sprawy do czasu rozstrzygnięcia w sądzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • EWA, 2016-09-15 16:43:53

    Do EWA: w wlasciwie radny jest wlascicielem i lokatorow juz nie obowiazuje przeciez ustawa lokalowa!!!!! hallo? on kupil kwaterunkowa popanstwowa kamienice! czyli, ze lokatorzy nie podlegaja ustawom lub nie powinni podlegac gospodarce nieruchomosciAMI - TZW: lokalowej? - czy cos z tego rozumiecie?... budynek nie nalezy juz do zarzadu nieruchomosci komunalnych - czyli radny powinien kupic lokatorom mieszkania bo przejal ich prawo do wlasnosci?!  rozwiń
  • EWA, 2016-09-15 16:34:57

    jakis pokrecony porobil takie ustawy!!!! radny kupil ? no to jest wlascicielem! a ustawy krok po kroku umozliwiaja mu takie posuniecia! - nie ma co sie sprzeciwiac! gorzej jesli nie kupil tylko roscilby sobie pretensje jako zupelnie nieupowazniony czlowiek i przeprowadzil krok po kroku wlasnie to o ...robi radny - bo ma papiery sfalszowane i nie przeszkadza to nikomu z wladz panstwowych - tak jak w moim przypadku i jeszcze napadl w mieszkaniu nas nas, wlamal sie i prokuratura pomimo pobicia nic nie robila! zmienic ustawy !!! to po pierwsze po drugie skonfiskowac szystkim zlodziejom to co pokradli i oddac najemcom ktorzy chcieli wykupic i im nie dano - bo........... i tu tysiac przyczyn wyimaginowanych! zmienic sluzby urzednicze! i nie bedziecie sie dziwic niczemu co jest glupie bo ktos wymyslil chyba na pochybel Polakom!  rozwiń