PARTNER PORTALU
 • BGK

Lubnauer: Zniszczono Trybunał by zagarnąć władzę w samorządach

 • PAP/AT    26 stycznia 2017 - 09:00
Lubnauer: Zniszczono Trybunał by zagarnąć władzę w samorządach
PiS ma "pełną władzę" i związku z tym wykorzystuje ją do maksimum - mówi (Katarzyna Lubnauer, fot.facebook.com/katarzyna.lubnauer)

• Po to zniszczono Trybunał Konstytucyjny, żeby zagarniać więcej władzy w samorządach - uważa wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
• Żeby móc wprowadzać rozwiązania, które są po prostu niedemokratyczne - dodaje.
"Najlepiej widać, po co zniszczono TK wtedy, kiedy zaczyna się mówić o zmianie ordynacji do samorządów. Po to zniszczono TK, żeby zagarniać więcej władzy w samorządach, czyli, żeby móc wprowadzać rozwiązania, które są po prostu niedemokratyczne" - powiedziała w TOK FM wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Pytana o możliwość przesunięcia terminu wyborów samorządowych, Lubnauer odpowiedziała, że według niej w tej kwestii chodzi o "stworzenie bardzo dużego szumu medialnego" oraz "sondowanie, co spowoduje sprzeciw społeczny, a co nie spowoduje".

Lubnauer odniosła się również do kwestii ograniczenia praw mediów w Sejmie.

"Jeżeli był ostry bunt na ostre ograniczenie swobody mediów w parlamencie, to teraz PiS stosuje taką metodę wpuszczania balonów próbnych, czyli co, jeżeli odetnę następny korytarz, co będzie, jeżeli zamknę jakąś salę" - oceniła. Według niej nieprawdą jest to, co zapowiadał marszałek Senatu Stanisław Karczewski, że "ma wrócić wszystko do starych zasad".

Zdaniem Lubnauer PiS ma "pełną władzę" i związku z tym wykorzystuje ją do maksimum. "Oni nie rozumieją, że prawo większości, to nie jest prawo do rządów absolutnych" - dodała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • glaertes1, 2017-01-27 10:37:45

  starszy absolwent, a co masz coś na sumieniu?
 • starszy absolwent, 2017-01-26 21:17:24

  Do obywatel miasta: czy ty wiesz, co to wolność? Dopiero jak "przyjdą po ciebie" zorientujesz się, że coś jest nie tak??
 • obywatel miasta, 2017-01-26 20:33:39

  Pani La ruszel nie ma pojęcia o samorządach i samorządności a zabiera głos jak domniemany ekspert. Niektórzy to nawet do garów się nie nadają