PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie: Radni stworzyli nowy klub w sejmiku - bezpartyjni samorządowcy

  • PAP/AT    7 marca 2016 - 19:03
Lubuskie: Radni stworzyli nowy klub w sejmiku - bezpartyjni samorządowcy
W lubuskim sejmiku zasiada 30 radnych (fot.ubuskie.pl)

• W Sejmiku Województwa Lubuskiego pięciu radnych stworzyło nowy klub.
• Klub nosi nazwę Bezpartyjni Samorządowcy.
• Tworzy go trzech radnych byłego klubu Lepsze Lubuskie i dwóch wywodzących się z SLD.
• Przewodniczącym nowej siły politycznej w sejmiku został Łukasz Mejza.
"Nowy klub został powołany, ponieważ chcemy budować markę, pod którą startować będziemy w kolejnych wyborach, nie tylko w Lubuskiem, ale w całej Polsce. Nazwa związana z regionem zamykała możliwość budowy jednego krajowego brandu" - wyjaśnił Mejza.

Dodał, że w sejmiku nowy klub przede wszystkim chce skupić się na interesie regionu i jego mieszkańców. Jak to określił - Bezpartyjni Samorządowcy to "wehikuł racjonalnej zmiany" w spojrzeniu na samorząd.

"Nie ogranicza nas gorset partyjny, więc będziemy realizować politykę korzystną dla mieszkańców. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym podmiotem, który będzie realizował interes województwa lubuskiego. To jest nasz priorytet" - podkreślił Mejza.

Oprócz Mejzy do Bezpartyjnych Samorządowców należą: Józef Kruczkowski i Sławomir Kowal - wcześniej radni Lepszego Lubuskiego oraz Edward Fedko i Franciszek Wołowicz - dawniej radni SLD.

W lubuskim sejmiku zasiada 30 radnych. 10 przedstawicieli ma w nim Platforma Obywatelska, której koalicjantem jest liczący 7 radnych klub Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po pięciu radnych mają kluby Prawa i Sprawiedliwości i Bezpartyjnych Samorządowców, a trzech Sojusz Lewicy Demokratycznej.

W poniedziałek z przedstawicielami nowego klubu spotkała się marszałek województwa Elżbieta Polak (PO) i wicemarszałek Romuald Gawlik (PSL). Rozmowa dotyczyła planów współpracy na rzecz rozwoju regionu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Andrzej O., 2016-03-09 20:54:53

    Bardzo dobra inicjatywa !. Politykierstwo i upolitycznianie wszystkiego, co się da należy odrzucić na rzecz ożywczej działalności apolitycznych samorządów lokalnych, powiatowych, wojewódzkich i regionalnych.