PARTNER PORTALU
  • BGK

Ludzie Prawicy RP na listach Kukiz'15 w wyborach samorządowych

  • PAP/AT    14 maja 2018 - 09:47
Ludzie Prawicy RP na listach Kukiz'15 w wyborach samorządowych
Paweł Kukiz. (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Nie do końca się zgadza z liderem Prawicy RP Markiem Jurkiem w kwestiach światopoglądowych. Natomiast w kwestiach ustrojowych z Prawicą nas łączy bardzo wiele od wielu lat- powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.
  • Z całą pewnością ludzie lidera Prawicy RP Marka Jurka znajdą się na listach ruchu Kukiz'15 podczas wyborów samorządowych - zapowiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.
  • Kukiz zapytany został również, czy Jan Śpiewak mógłby zostać kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy. - Ja nie wiem, dlatego, że ja jeszcze nie rozmawiałem z panem Śpiewakiem - zaznaczył.
  •  Poprę każdego przyzwoitego, uczciwego człowieka, który chce pracować dla obywateli - zaznaczył.

Kukiz pytany w RMF FM o ewentualną koalicję z Markiem Jurkiem, odparł, że w "nieformalnej koalicji z Markiem Jurkiem" jest od wielu lat. "W koalicji, który dotyczy jednego szczególnie postulatu, mianowicie jednomandatowych okręgów wyborczych" - doprecyzował. Jak dodał, nie do końca się zgadza z liderem Prawicy RP w kwestiach światopoglądowych. "Natomiast w kwestiach ustrojowych z Prawicą nas łączy bardzo wiele od wielu lat" - podkreślił.

Lider Kukiz'15, dopytywany o możliwość wspólnego startu w wyborach samorządowych, zapowiedział, że "z całą pewnością ludzie Marka Jurka znajdą się na listach ruchu Kukiz'15". "Albo na przykład Kukiz'15 może wspierać kandydata Marka Jurka, który wystartuje z własnego komitetu obywatelskiego własnego" - dodał.

Kukiz zapytany został również, czy Jan Śpiewak mógłby zostać kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy. "Ja nie wiem, dlatego, że ja jeszcze nie rozmawiałem z panem Śpiewakiem" - zaznaczył.

Jego zdaniem Śpiewak "wydaje się być kandydaturą dobrą". "To jest chłopak, który przede wszystkim kocha miasto i który byłby w stanie temu miastu się poświęcić" - ocenił. "Poprę każdego przyzwoitego, uczciwego człowieka, który chce pracować dla obywateli" - zapewnił Kukiz.

Jak dodał, wcześniej chciał, aby na prezydenta stolicy kandydowała była minister cyfryzacji Anna Streżyńska. "Ja miałem świetną kandydaturę, niestety kandydatura nie wyrażała zgody, ma po prostu swoje zajęcia, jest troszeczkę tą polityką zniesmaczona" - powiedział.

Kukiz pytany był także, czy widziałby w swoim ugrupowaniu Ryszarda Petru, który w piątek ogłosił swoje odejście z Nowoczesnej. Zdaniem Kukiza Petru, "z którego tak często ludzie kpią, jest geniuszem". "Dlatego że - proszę zauważyć - wyszedł z Nowoczesnej, zadłużonej po uszy, on po prostu odpiął znaczek, wyszedł z partii, która ma potężne długi, a długi będzie spłacać Lubnauer (Katarzyna, przewodnicząca Nowoczesnej)" - powiedział.

W sobotę (12 maja) Kukiz poinformował, że Kukiz'15 planuje ogłosić swoich kandydatów w wyborach samorządowych we wrześniu. Lider ruchu Kukiz'15 przyznał, że "być może" w czerwcu we Wrocławiu odbędzie spotkanie ws. wyborów samorządowych, ale - jak podkreślił - nie będzie to żaden kongres wyborczy.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.