PARTNER PORTALU
  • BGK

Łukasz Schreiber: Reprywatyzacja to krzywdy za które odpowiada Gronkiewicz-Waltz

  • parlamentary.pl    1 września 2016 - 14:13
Łukasz Schreiber: Reprywatyzacja to krzywdy za które odpowiada Gronkiewicz-Waltz
Poseł Łukasz Schreiber (fot.youtube.com)

Gronkiewicz-Waltz przyznała, że niektóre działki reprywatyzowano bez dostatecznej staranności za co odpowiedzą dyscyplinarnym zwolnieniem niektórzy urzędnicy. Pytanie czy prezydent Warszawy ponosi również odpowiedzialność innego rodzaju. To jednak muszą wyjaśnić odpowiednie organy - mówi poseł PiS Łukasz Schreiber.
- Procesy reprywatyzacyjne i działania urzędników ratusza sprawdza Centralne Biuro Antykorupcyjne, a sprawą interesuje się prokuratura. Żądamy natomiast i oczekujemy wyjaśnień od pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w tej sprawie, bo reprywatyzacja warszawskich nieruchomości przyniosła ogromne straty dla budżetu miasta, ale też skrzywdziła wielu ludzi - odpowiada na pytanie o to czy w Warszawie będzie zarząd komisaryczny Łukasz Schreiber z PiS w rozmowie z portalem Parlamentarny.pl.

Schreiber podkreśla, że Gronkiewicz-Waltz ponosi polityczną odpowiedzialność za to co się dzieje. - Przyznała, że niektóre działki reprywatyzowano bez dostatecznej staranności za co odpowiedzą dyscyplinarnym zwolnieniem niektórzy urzędnicy. Pytanie czy prezydent Warszawy ponosi również odpowiedzialność innego rodzaju. To jednak muszą wyjaśnić odpowiednie organy. Wiemy, że w latach 2011-2014 bezpośrednio nadzorowała Biuro Gospodarki Nieruchomościami, co z pewnością rzuca ciemne światło na panią prezydent - odpowiada poseł.

Cała rozmowa na parlamentarny.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.