PARTNER PORTALU
  • BGK

Majchrowski: decyzję o kandydowaniu podejmę w trakcie długiego weekendu

  • PAP/JS    26 kwietnia 2018 - 20:22
Majchrowski: decyzję o kandydowaniu podejmę w trakcie długiego weekendu
Majchrowskiego popiera PSL i jest gotowa poprzeć PO. (fot. W. Majka/UM Kraków)

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powtórzył, że w trakcie długiego majowego weekendu, zdecyduje, czy będzie ubiegał się o reelekcję. Jak ocenił, Małgorzata Wassermann jest "znacznie lepszym kandydatem, niż inni, którzy się systematycznie zgłaszają".
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast; w Krakowie kandydować będzie Małgorzata Wassermann. Wśród oficjalnie ogłoszonych kandydatów w wyborach na prezydenta Krakowa są także Grzegorz Filipek (Nowoczesna) i Konrad Berkowicz (partia Wolność).

Majchrowski, który jest prezydentem Krakowa czwartą kadencję, nie zdecydował jeszcze, czy będzie się ubiegał o reelekcję. Jak powiedział dziennikarzom, swoją decyzję ma ogłosić w tygodniu następującym po długim weekendzie majowym.

"Muszę mieć chwilę spokoju, żeby to wszystko przemyśleć. Dokonuję analizy SWOT (metoda analizy uwzględniająca słabe i mocne strony oraz szanse i zagrożenia - red.) - wszystkie za i przeciw" - powiedział prezydent miasta.

Majchrowskiego popiera PSL i jest gotowa poprzeć PO. Poparcie jego kandydatury - o ile zdecyduje się wystartować - zapowiedział w połowie kwietnia także szef małopolskich struktur SLD Ryszard Śmiałek.

Majchrowski pytany przez dziennikarzy o te poparcia odparł, że jeżeli podejmie decyzję o kandydowaniu, to będzie się zastanawiał nad ewentualnymi koalicjami.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.