Małopolskie: Barbara Nowak kuratorem oświaty

Nauczycielka historii i krakowska radna miejska z klubu PiS Barbara Nowak odebrała nominację na kuratora oświaty w woj. małopolskim. "Biurokracja zabrała dzieciom nauczycieli - chcę to zmienić" - zapowiedziała obejmując stanowisko.
Małopolskie: Barbara Nowak kuratorem oświaty
Barbara Nowak odebrała nominację na kuratora oświaty (fot.pis.org.pl)

Nominację na stanowisko kuratora wręczył Nowak wojewoda małopolski Józef Pilch. Podkreślił, jej wieloletnie doświadczenie w dziedzinie edukacji. "Będziemy wspólnie wdrażać projekty przygotowywane przez rząd" - zaznaczył.

Nowa kurator oceniła, że "papiery i biurokracja zabrały nauczycieli dzieciom, którzy zamiast poświęcać im czas siedzą nad dokumentami. "Wrócić radość dzieciom chodzenia do szkoły, wrócić im nauczycieli i rozwijać talenty - to jest mój cel" - zapowiedziała.

Barbara Nowak (ur. 1959 r.) jest absolwentką studiów historycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. W oświacie pracuje od 1982 r. jako nauczycielka historii. W 1992 r. wygrała konkurs i objęła stanowisko dyrektora Szkoły nr 85 w Krakowie. W 2014 r. została wybrana do Rady Miasta Krakowa z ramienia PiS.

Poprzedni kurator Aleksander Palczewski w styczniu tego roku odszedł na emeryturę. Pełnił tę funkcję w 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Powodzenia Pani Kurator. Mam nadzieję, że nikt Pani nie przeszkodzi w realizacji tych planów.

Zadowolona, 2016-03-14 20:16:17 odpowiedz

Serdeczne życzenia pomyślności w założonych przez Panią pozytywnych zmianach, dużo sił i energii w rozbijaniu negatywnych, skostniałych skorup.

Uradowany, 2016-03-14 15:20:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE