PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie, wichury: Jedna osoba poszkodowana w wyniku wichury

  • PAP/AT    6 października 2017 - 06:28
Małopolskie, wichury: Jedna osoba poszkodowana w wyniku wichury
W Małopolsce wichura ustaje (fot.pixabay.com)

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wichury, jaka w nocy przeszła nad Małopolską. W sumie strażacy interweniowali do piątku rana ponad 550 razy, głównie usuwając połamane drzewa i gałęzie.
Jak poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej, mężczyzna został ranny w Bolechowicach w pow. krakowskim, kiedy na samochód, którym podróżował, spadło drzewo. W Kłaju w pow. wielickim wichura zerwała ok. 300 metrów kw. blachy z dachu budynku sali gimnastycznej.

Do piątku (6 października)rano strażacy interweniowali w Małopolsce ponad 550 razy, najczęściej w powiatach: krakowskim, olkuskim, wadowickim, tarnowskim. Wzywani byli przede wszystkim do wiatrołomów i uszkodzonych dachów. Odnotowano 33 uszkodzenia dachów, z czego 23 na budynkach mieszkalnych i 10 na budynkach gospodarczych. Było też kilka przypadków uszkodzenia zaparkowanych samochodów przez spadające konary.

W Małopolsce wichura ustaje. Strażacy apelują do osób podróżujących rano samochodami do pracy o ostrożność, aby zwracali uwagę na połamane drzewa i gałęzie leżące na drogach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.