PARTNER PORTALU
  • BGK

"Maluch plus". Ministerstwo przesunęło termin ogłoszenia wyników

  • KDS    31 lipca 2017 - 11:45
"Maluch plus". Ministerstwo przesunęło termin ogłoszenia wyników
W ramach programu gminy otrzymają wsparcie na rozwój opieki dla dzieci niepełnosprawnych do 3. roku życia (fot. mrpips.gov.pl)

Gminy, które zgłosiły się do resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch plus” 2017 – edycja specjalna „Za życiem” będą musiały uzbroić się w cierpliwość. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przesunęło termin ogłoszenia wyników. Nie wyznaczyło jeszcze nowej daty.
Gminy, które do 3 lipca złożyły wniosek do programu mogły starać się o dotację na wsparcie, rozwój i dostępność żłobków i klubów dziecięcych dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki. Dofinansowanie wynosi nawet do 80 proc. kosztów projektu. Łącznie do rozdysponowania było 15 mln zł.

W piątek (28 lipca) resort rodziny poinformował, że termin ogłoszenia wyników konkursu został przesunięty. Jak poinformowało biuro prasowe resortu, nie wyznaczono jeszcze nowego terminu, w którym gminy dowiedzą się, czy ich wniosek został pozytywnie rozpatrzony. 

Zainteresowani mogli starać się o dotację w trzech modułach, które dotyczyły wsparcia dzieci niepełnosprawnych. Chodziło m.in. o utworzenie nowych miejsc w instytucjach opieki dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki, czy dostosowanie istniejących już miejsc do ich potrzeb. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.