PARTNER PORTALU
  • BGK

Maluch plus: Oto lista podmiotów, które otrzymają dotację

  • pt    2 lutego 2017 - 15:05
Maluch plus: Oto lista podmiotów, które otrzymają dotację
W sumie fundusze otrzymało 159 jednostek samorządowych (fot.pixabay)

• Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło w tym roku na utworzenie i utrzymanie miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów 151 mln zł.
• Dzięki temu powstanie ok. 12 tys. nowych miejsc opieki, a prawie 43 tys. otrzyma dofinansowanie do funkcjonowania.
Tegoroczny Program „Maluch plus“ składał się z czterech modułów. Moduł pierwszy skierowany był do gmin, które mogły się ubiegać o środki na utworzenie w 2017 r. nowych miejsc opieki i ich utrzymanie.

Środki z drugiego modułu zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów utrzymania w instytucjach gminnych i niegminnych.

Trzeci moduł skierowany został do uczelni, które mogły tak, jak gminy, pozyskać środki na utworzenie w 2017 r. nowych miejsc opieki i ich utrzymanie.

Nowością był moduł czwarty skierowany do podmiotów niegminnych, w ramach którego można było ubiegać się o dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki, a nie tylko - jak dotychczas - do funkcjonowania miejsc.

Od początku funkcjonowania programu, czyli od 2011 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na wsparcie rozwoju miejsc opieki nad najmłodszymi ponad 774,4 mln zł.

W sumie fundusze otrzymało 159 jednostek samorządowych. Najwięcej – ponad 3 mln – otrzymał Kraków, który utworzy 622 miejsca opieki. Radom na 190 miejsc dostał 2 mln zł.

Lista podmiotów, które otrzymały dotację

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.