PARTNER PORTALU
  • BGK

Manifestacje w Warszawie: Są wnioski o ukaranie 44 osób

  • PAP/AT    11 lipca 2017 - 09:45
Manifestacje w Warszawie: Są wnioski o ukaranie 44 osób
W obchodach miesięcznicy katastrofy smoleńskiej wzięło udział ok. 2 tys. osób a w kontrmanifestacjach - ok. 2,5 tys. osób (fot.twitter.com/ObywateleRP)

Policja skieruje 44 wnioski o ukaranie osób w związku z wykroczeniami na poniedziałkowych (10 lipca) manifestacjach.
44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami skieruje do sądu policja po poniedziałkowych manifestacjach - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji podkom. Sylwester Marczak.

"W naszej ocenie, biorąc pod uwagę, że nie mamy odnotowane, żeby komuś coś poważnego się stało, poniedziałkowe manifestacje przebiegły spokojnie" - powiedział Marczak.

Jak podał, w trakcie poniedziałkowych manifestacji policja wylegitymowała 106 osób. "Do sądu skierowano 44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami, chodzi m.in. o usiłowanie zakłócenia legalnej manifestacji, używanie słów wulgarnych" - powiedział Marczak.

Czytaj też: Siemoniak o kontrmanifestacji smoleńskiej w Warszawie: Wolność demonstrowania nie powinna być ograniczana

Jak powiedział, policjanci odnotowali także osiem przypadków zakłóceń aktu religijnego. Zatrzymano również dwie osoby; jak poinformował Marczak, według wstępnych ustaleń jedna z tych osób miała podawać się za policjanta i wykonywać czynności legitymowania, a druga ukradła torbę. "Obie z tych osób zostały po wykonaniu czynności przez policjantów zwolnione do domu" - dodał.

Pytany o liczbę uczestników poniedziałkowych manifestacji, Marczak podał, że w obchodach miesięcznicy katastrofy smoleńskiej wzięło udział ok. 2 tys. osób a w kontrmanifestacjach - ok. 2,5 tys. osób.

W działaniach związanych z przygotowaniem zabezpieczenia brało udział 2,3 tys. policjantów. "Ta liczba dotyczy tych, którzy brali udział w przygotowaniu tego przedsięwzięcia - czyli m.in. wystawienie barierek, zabezpieczenia w ruchu drogowym. Nie jest to liczba policjantów, którzy zabezpieczali bezpośrednio samo zgromadzenie i to, co się działo wokół zgromadzenia" - dodał.

W poniedziałek w Warszawie odbyła się 87. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Ruch Obywatele RP zorganizował kontrmanifestację.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • biała róża, 2017-07-12 08:34:30

    akt religijny w wykonaniu prezesa z drabinki napełniony wielką miłością i żarliwą modlitwą - powinno się wydać te wszystkie modlitwy jako modlitewnik