PARTNER PORTALU
 • BGK

Marcin Marzec wspólnym kandydatem PO, PSL i Nowoczesnej na burmistrza Sandomierza

 • PAP/JS    16 maja 2018 - 19:28
Marcin Marzec wspólnym kandydatem PO, PSL i Nowoczesnej na burmistrza Sandomierza
Przewodniczący świętokrzyskich struktur Nowoczesnej Mateusz Żukowski podkreślił, że "Sandomierz to pierwsze miasto, w którym wystawimy wspólnego kandydata w zbliżających się wyborach samorządowych". (fot. pixabay.com)

Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Sandomierzu (Świętokrzyskie) Marcin Marzec został oficjalnie zaprezentowany jako wspólny kandydat Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej na burmistrza miasta.
 • Przewodniczący świętokrzyskich struktur Nowoczesnej Mateusz Żukowski podkreślił, że "Sandomierz to pierwsze miasto, w którym wystawimy wspólnego kandydata w zbliżających się wyborach samorządowych".
 • Marzec poinformował, że ma już swoją wizję rozwoju miasta.
 • Marzec w wyborach na burmistrza Sandomierza rywalizował będzie z obecnym włodarzem miasta.

Szefowie świętokrzyskich struktur PO, PSL i Nowoczesnej przedstawili wspólnego kandydata na burmistrza Sandomierza podczas konferencji prasowej na sandomierskim rynku. Marcin Marzec jest członkiem PO i wiceprzewodniczący Rady Miasta w Sandomierzu.

"Lokalne struktury naszego ugrupowania uznały, że warto wesprzeć kandydata obywatelskiego, który jest sandomierzaninem i osobą od lat zaangażowaną w sprawy tego miasta. Wywodzi się z młodszego pokolenia polityków. Zdecydowaliśmy się poprzez jego wizję rozwoju Sandomierza" - powiedział prezes PSL w regionie świętokrzyskim Adam Jarubas. Dodał, że "wspólny kandydat partii opozycyjnych na burmistrza Sandomierza to element szerszego budowania porozumienia o charakterze obywatelskim w regionie".

"Będziemy budować listy wyborcze korzystając z doświadczonych działaczy samorządowych, ludowych z naszego regionu. Ale chcemy też zapraszać na nasze listy osoby niekoniecznie związane z polityką, które mają już jakiś dorobek i cieszą się autorytetem w swoich środowiskach" - dodał Jarubas.

Przewodniczący świętokrzyskich struktur Nowoczesnej Mateusz Żukowski podkreślił, że "Sandomierz to pierwsze miasto, w którym wystawimy wspólnego kandydata w zbliżających się wyborach samorządowych". "Dosyć szybko doszliśmy do wniosku, że Marcin Marzec to odpowiednia osoba na stanowisko burmistrza tego miasta. Mam nadzieję, że takich przypadków będzie więcej, bo cały czas rozmawiamy z Platformą i PSL na temat wspólnych kandydatur na włodarzy innych miast regionu" - zaznaczył.

Marzec poinformował, że ma już swoją wizję rozwoju miasta. "Chciałbym, aby młodzi ludzie nawet, jeśli opuszczą Sandomierz chcieli wrócić do tego miasta. Sam przebyłem taką drogę. Wyjechałem na studia do Krakowa, ale swoją przyszłość związałem z Sandomierzem. Jeśli zostanę wybrany, zrobię wszystko, aby młode pokolenie poszło za moim przykładem" - zadeklarował.

Podczas poprzednich wyborów samorządowych PO i PSL popierały urzędującego burmistrza Marka Bronkowskiego. "Jest wiele rzeczy, które w Sandomierzu udało się zrobić, to warto podkreślić. Ale jest wiele spraw, które można zrobić lepiej i połączyć wokół pewnych spraw więcej energii, więcej ludzi. W tym przypadku osoba pana Marca wydała nam się nam bardziej przekonująca" - powiedział Jarubas.

"Jest takie przysłowie, że lepsze jest wrogiem dobrego. Nie twierdzę, że źle oceniamy obecnego burmistrza. Ale Marcin Marzec dał się poznać jako społecznik i świetny radny. Dlatego dajemy mu pełną legitymację do tego, aby wprowadził nową koncepcję i nową energię do funkcjonowania tego miasta" - dodał przewodniczący świętokrzyskiej PO Artur Gierada.

Marzec w wyborach na burmistrza Sandomierza rywalizował będzie z obecnym włodarzem miasta. "Życie idzie do przodu. Dzisiaj PO, PSL i Nowoczesna postawiły na innego kandydata. Wiem jedno, wyboru burmistrza nie dokonują partie polityczne tylko mieszkańcy. Jestem spokojny i wierzę, że sandomierzanie docenią to co zrobiłem dla tego miasta przez ostatnie cztery lata" - powiedział PAP urzędujący burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.